Columbus, Ohio’da dünyaya gelen Ron Hicks dünyaya farklı gözle bakan bir sanatçı. Gözler önünde olanı farklı açıdan görüp fırçasına aktaran sanatçı, hayatı güzel yönleriyle romantik bir şekilde aktarıyor. Sanatsız, resmin olmadığı bir dünyayı hayal edemeyen sanatçı bu tür şeylerde kendisini bulduğunu her fırsatta ifade ediyor.

Dört çocuktan biri olan Hicks başarılı bir sanatçı olacağının sinyallerini daha anaokulundayken vermeye başladı. Anaokulu öğretmeninin büyünce ne olacaksın? sorusuna yanıt olarak küçük Ron bir kağıt parçasını ikiye böldü. Bir yarısına bir sanatçı çizdi. Diğer yarısına ise yarış pist ekibinde bir lastik değiştirici çizdi. Böylece Hicks için bir sanatçı olmanın parçaları adım adım bir araya gelmeye başlamıştı. Başarılı eğitim kariyeri ve yer aldığı sayısız projeler ile adından sanat dünyasında her daim söz ettirmeyi başaran bir sanatçı oldu.

Yaptığı çalışmaları farklı kategorilerde değerlendiren sanatçının eserlerinde hüzünlü bakışların yanında küçük ama etkileyici detayları da görmek mümkün.

Sanatçının eserlerinden örnekler:

Daha fazla örnek için sanatçının sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ron Hicks

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here