Birçok okuyucumuzun haberdar bile olmayabileceği bir oyun olan Agent, 2007 yılında duyurulup 2009 E3 Sony konferansında tanıtılmıştı. Bu gizli proje hakkında bilinenler Rockstar North‘tan ayrılan eski çalışanların sızdırdığı bilgiler ve konsept tasarımlar ile kısıtlı olsa da, bizzat Rockstar North tarafından geliştirilmesi ve senelerce Take Two Interactive’in bu lisansa olan bağlılığı oyunu hatırlayanları merak içinde bırakıyordu.

1970’ler Soğuk Savaş döneminde geçen bu aksiyon/gizlilik oyununu Rockstar veya Take Two Interactive her ne kadar duyurulmasından bu yana resmi olarak iptal etmiş olduğunu açıklamasa da, oyuncular senelerdir hiçbir yeni bilgi almayışlarını bu projenin iptal edilmiş olmasına bağlıyordu. Buna rağmen Take Two Interactive belli zaman aralıklarıyla “Agent” isminin lisanslarını yeniletmeye devam etmesi büyük bir kesimin oyunun halen geliştirilme sürecinde olduğuna veya Rockstar’ın gelecekte de olsa bu lisans ile planları olduğunun göstergesi olduğuna inanmasına sebep oluyordu ta ki bugüne kadar.

Take Two Interactive bugüne kadar USPO’ya (Amerika Patent Ofisi) “Agent” ismini ve lisansını kullanıyor veya kullanmaya niyetli olduğunun kanıtlarını sunabildiği için isim haklarını elinde tutabilmişti fakat şu anda USPO’nun sitesi incelendiğinde “Agent” lisansı için “Yenilenme süresinin tanınmasının ardından herhangi bir uzatma isteği veya lisansın kullanılma niyeti belirtilmediği için terk edilmiştir.” ibaresi ile karşılaşılmakta. Bu da Take Two veya Rockstar’ın bu marka ile artık herhangi bir isteği veya planı olmadığının bir sinyali olarak kabul edilebilir.

Şu anda kontrol ediliğinde Rockstar Games’in sitesinde oyunlar listesinde halen Agent’ı görmek mümkün fakat web siteleri henüz güncellenmemiş olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here