Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
111

Türk rock müziğine önemli katkılarda bulunmuş, Jimi Hendrix gibi sanatçılarla sahneye çıkmış Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinden Kerim Çaplı‘nın beklenen solo kayıtları sonunda gün yüzüne çıkıyor!

2004 yılında kaybettiğimiz müzisyen, ABD’de ve Türkiye’de müziğe damga vurmuştu. Çocuk yaşlardan itibaren Amerika’da müzik yeteneğiyle dikkatleri çeken Kerim Çaplı, 60’ların önemli grubu The Monkees grubu ile davulcu olarak turneye çıktı. Jimi Hendrix ile çalma fırsatına erişip 1969 yılında Woodstock sahnesine çıkmıştı. Jimi Hendrix, Kerim Çaplı ile çalışmanın çok özel olduğunu belirtmişti. Gitardan davula, banjodan bas gitara birçok müzik aletini başarıyla çalan Çaplı, Türkiye’ye döndükten sonra ise MFÖ‘de davulcu olarak yer aldı ve Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil ile 90’lara damga vurmuş Blue Blues Band grubunda yer aldı. 10 yıl boyunca bir arada kalan Blue Blues Band, hiçbir stüdyo kaydı yayınlamamasına rağmen yaptıkları coverlarla dönemini önemli ölçüde etkiledi. 2017 yılında çıkmış Blue belgeseli Kerim Çaplı’nın grubu Blue Blues Band’in hikayesine odaklanmıştı. Belgeselde Kerim Çaplı’nın kaydettiği söylenen kayıtların izinden gidilmiş ve kayıtlar ilk defa duyulmuştu.

Rock tarihinin en önemli isimlerinden Kerim Çaplı’nın uzun süreden beri var olduğu bilinen kayıtları 20 Nisan’da Arpej Müzik etiketiyle sevenleriyle buluşuyor. 6 adet İngilizce, 1 adet Türkçe ve 1 adet enstrümantal parça içeren albüm CD ve Plak olarak bulunabilecek. Albümde yer alan tek Türkçe şarkı Muhtacım Sana, Kerim Çaplı’nın Türkiye’de ölümüne kadar aynı sahneyi paylaştığı arkadaşları tarafından yeniden çalınacak ve oğlu Ahmet Çaplı’nın vokallerinin eklenmesiyle baba oğulun düeti şeklinde albümde kendisine yer bulacak.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
111

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here