Joaquin Phoenix‘li Joker filmi için Robert De Niro‘nun adı anılıyor. Joaquin Phoenix‘in Batman’in ezeli düşmanı olan ikonik karakter Joker‘e hayat vereceği filmde usta oyuncu Robert De Niro‘nun da boy gösterebileceği haberi heyecan yarattı.

Gelen kulis dedikodularına göre; De Niro’nun düşünüldüğü karakter, Phoenix’in Joker‘inin Gotham suç prensine dönüşmeden önce tanıştığı ve üzerinde büyük etki bırakan bir talk-show sunucusu. Bu sunucu karakter filmin kötü adamlarından biri olmayacak. Todd Phillips ve Scott Silver‘ın senaryosunun ipuçlarına bakılırsa, bu düşük bütçeli ve karanlık çizgi roman karakteri uyarlaması, iyi-kötü ayrımı konusunda alışılmış süper kahraman filmlerinden daha fazla gri tonları barındıracak.

Filme dair bir başka gelişme ise Joker‘in annesi rolü konusunda yaşandı. Gelen haberlere göre Joker‘in annesi rolünü Frances Conroy oynayacak. Altın Küre ödüllü yıldız aktris American Horror Story, Six Feet Under gibi kara karakter odaklı yapımlardaki performansıyla bu tip yapımlara hiç de yabancı değil.

Todd Phillips‘in imzasını taşıyacak olan solo Joker filmi, toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması olmanın yanı sıra, aynı zamanda uyarı niteliği taşıyan bir hikaye olarak planlanıyor. The Wrap‘de yer alan habere göre; filmin hikayesi Alan Moore ve Brian Bolland imzalı grafik roman The Killing Joke’tan uyarlanacak. Grafik romanda Joker‘i başarısız bir stand-up komedyeni olarak görüyoruz. Şakalarına hiç gülünmeyen ve fakirlikle boğuşan adam, başına gelen kimi talihsizlikler sonucunda aklını yitiriyor ve Gotham’da terör estiren Joker‘e dönüşüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here