Riot Games Türkiye,kural ihlali yaptığı gerekçesiyle iki profesyonel e-sporcuya men cezası verdi.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Liginde HWA GAMING’in yedeği olan Reality’nin ve Yükselme Ligi’nde MCM’in yedeği olan Troop’un, özellikle son dönemde sergiledikleri olumsuz davranışlarla  oyunlarda takım arkadaşlarına rahatsızlık verecek davranışlarda bulunduğunu tespit eden Riot Games Türkiye bu iki oyuncuya cezasını kesti.

E-spor Küresel Ceza Listesi‘nde belirtilen “Aşırı Derecede Sportmenliğe Aykırı Tutum” maddesini ihlal eden Reality” (Emir Kaya) , 10 Ekim 2018 tarihine kadar yani 6 rekabet ayı boyunca hiçbir bölgedeki resmi Riot Games organizasyonlarında oyuncu, koç, menajer, takım sahibi veya Riot Games tarafından tanınan aktif bir resmi görevde takım üyesi olarak bulunamayacak.

Riot Games’in rutin kontrolleri sırasında olumsuz davranışları tespit edilen ve bu sebepten ceza alan bir diğer isim MCM’in yedek oyuncusu Troop oldu. Espor Küresel Ceza Listesi’ndeki maddeleri ihlal edecek kadar olumsuz davranışlar sergilemeyen Troop, daha önce bir ceza almamış olmasına rağmen bu olumsuz davranışları çok sık tekrarlamasından dolayı 6 hafta boyunca liglerde mücadele edemeyecek.

Troop’un 6 haftalık cezasının başlangıcı VFŞL lig aşamasının ilk haftasıyla olacak ve Troop bu aşamaların başlangıcından itibaren 6 hafta süresince hiçbir bölgedeki resmi Riot Games organizasyonlarında oyuncu, koç, menajer, takım sahibi veya Riot Games tarafından tanınan aktif bir resmi görevde takım üyesi olarak bulunamayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here