Dünya’nın en popüler konsol markalarından olan Nintendo‘nun 34 yıl önce çıkardığı ve kısaca NES olarak bilinen konsolundan esinlenen 8BitDo firması, nostalji sevenlerin hoşuna gidecek yeni ürününü tanıttı. NES oyun kumandası görünümlü kablosuz bir fare!

Retro tarzda ürettiği oyun kumandaları ile tanınan 8BitDo, epey ilginç tasarımları ile de biliniyor. İsveçli endüstriyel tasarımcı Daniel Jansson tarafından tasarlanan fare, NES‘in klasik kumandasında yer alan iki kırmızı tuş ve yön tuşlarını içeriyor.

Fare her ne kadar nostaljik görünümlü olsa da günümüz teknolojisinden de özellikler barındırıyor. Kırmızı tuşlar arasındaki dokunmatik panel, klasik farelerdeki kaydırma düğmesinin işlevini görürken, farenin yan tarafından bulunan yön tuşları da internette rahatça gezinmenizi sağlıyor. Ayrıca yalnızca tek pille çalışabilen fare, 100-120 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor.

Siz de bir Nintendo hayranıysanız ve bu yeni fare ile eski maceraların tadını tekrar yaşamak istiyorsanız, fareyi 8BitDo‘nun internet sitesinden 24,99 dolara sipariş verebilirsiniz.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here