90’larda Resident Evil 2‘nin geliştirme süreci uzamaya başladığında Capcom, farklı Resident Evil oyunlarının geliştirilmesini de başlattı. İlk önce Resident Evil 2 için bir yan oyun olarak yapılması beklenen oyun, serinin yaratıcısı Shinji Mikami’nin isteği ile bir ana oyuna dönüştürülerek Resident Evil 3: Nemesis olarak karşımıza çıktı.

Ana karakterimizin Jill Valentine olduğu Nemesis oyunu, Leon ve Claire ile aynı şehirde geçen 2. Oyun ile oldukça paralel bir hikayeye sahipti. Nemesis’in 2. oyundan sadece bir sene sonra çıkış yapışı ve 2. oyuna destek niteliğinde bir oyun oluşu, oyuncuların bu iki oyunu ayrılamaz gibi görmesine sebep olmaktaydı. Bu tür sebeplerden dolayı da Resident Evil 2 Remake duyurulduğunda, 3. Oyunun da aynı şekilde remake edileceğini düşünmüşlerdi.

Görünüşe bakılırsa Capcom da aynı fikirde fakat henüz kendilerini buna adamaya hazır değiller gibi.

Japon bir haber websitesi olan GameWatch‘un Resident Evil 2 yapımcısı Yoshiaki Hirabayashi ile yaptığı röportaj sırasında Resident Evil 3 Remake soruları yöneltilen Hirabayashi şu şekilde konuştu:

Resident Evil 2’nin remake edilmesinin sebebi oyuncuların ve hayranların çok sesli bir şekilde bunu dile getiriyor oluşu idi. Eğer benzer bir isteği Resident Evil 3 için de görürsek bunu yapmaktan çekinmeyiz.

Her ne kadar fazla bir bilgi gibi görülmese de Capcom’un bu fikri incelediği ortada. Resident Evil 2’nin satışları ve oyuncularından aldıkları geri dönütlere göre de 3. Oyun için bir remake yapılmasının cepte olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here