Yeni nesil sahneden müzisyen ve grupların müzikseverlere ulaştığı performans videoları serisi olarak doğan Red Bull Music Warm Up, bu yıl da sesini duyurmak isteyen genç müzisyenlere destek oluyor.Proje kapsamında üniversiteliler arasından seçilen dört genç müzisyen veya grup; birer video klibe kavuşuyor. Aynı zamanda aralarından biri Red Bull‘un dünyanın dört bir köşesine yayılan donanımlı stüdyolarından kayıt alma şansı yakalayacak. Red Bull Music Warm Up‘ta bu yıl yer alacak isimler; JANSET, THE KITES,
TKO ile üniversteliler arasından seçilen ŞORT oldu.Müzisyenlerin klipleri ise çok yakında bu adreste yayınlanacak.

Yeni nesil müzisyenlerin adını duyurmak amacıyla hazırlanan video serisi RED BULL MUSIC WARM UP, son altı yıldır olduğu gibi bu yıl da yeni isimlere destek verecek. İstedikleri bir şarkının müzik kliplerine kavuşacak dört müzisyen veya gruptan biri ise üniversiteliler arasından seçildi bile.

“TAM DONANIMLI STÜDYODA KAYIT HAKKI”

Bugüne kadar YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ, NILIPEK, BUBITUZAK, NOVA NORDA, THE AWAY DAYS, İDIL MEŞE, AL’YORK, ETHNIQUE PUNCH, AFFET ROBOT gibi birçok ismin yer aldığı Red Bull Music Warm Up kapsamında; her yıl seçilen müzisyenler ya da müzik gruplarından birisi Red Bull’un dünyanın çeşitli noktalarında konumlanan tam donanımlı stüdyolarında kayıt alma şansı da yakalıyor. Gelecek vaat eden dört müzisyenin Red Bull Music Warm Up yolculuğunu ve onların kliplerini çok yakında REDBULL.COM adresinden takip etmek mümkün.Red Bull Music Warm Up’ta yer alarak yakında video klipleri yayınlanacak sanatçılar hakkında daha fazla bilgi aşağıda.

ŞORT

Türkiye çapındaki 12 üniversitede kurulan sahnelerde 128 performansın sergilendiği projede, halk oylamasıyla seçilen isim; ‘ŞORT’ MÜZIK GRUBU OLDU. Red Bull Music Warm Up’ın üniversite ayağından birinci çıkmayı başaran ŞORT, profesyonel bir müzik klibine kavuşacak.

THE KITES

İstanbul’da Tan Deliorman ve Ozan Erverdi tarafından kurulan ‘THE KITES’, caz, funk, rock ve füzyonu temele alarak Afrobeat’ten psikedelik rock’a, funk’a uzanan ilham havuzunu tek potada eritiyor. Kısa sürede adından sıkça bahsettirmeyi başaran The Kites’ın müziklerinin temel motivasyonunu; gündelik hayatın sıkıntılarından uzaklaşmak ve enstrümanlara sığınmak oluşturuyor.

Janset

Londra hip hop kültürünün yükselen yıldızlarından biri olarak dikkat çeken Janset, Türk bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Doğma büyüme Londralı olan genç müzisyen, sokak kültürünün içinde yetişti ve o kültürün içinde kendisini geliştirdi.

TKO

Elektronik müziğe deneysel yaklaşımıyla perspektif kazandıran TKO, yeni nesil bir “synth wave” anlayışı geliştiriyor. Dijital enstrümanların getirisinden sonuna kadar faydalanan TKO, zaman içinde kazandıklarını dinleyiciye aktarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here