Eğer eskilerden bir RTS hayranıysanız, Command and Conquer: Red Alert serisini biliyorsunuzdur. Belki üçüncü yapımı saymazsak muhteşem bir seriydi diyebiliriz ki hala öyle. Gerçi üçüncü oyun da çok güzeldi ama bana ikinci oyunun havasını yaşatamamıştı.

Bazen böyle oluyor, çocukken veya gençken oynadığınız bir oyunu tekrar oynayınca; “ben bunu mu beğeniyormuşum” diyebiliyorsunuz. Çocukken hayal dünyanız daha etkin, aktif olduğu için farklı bir dünyada oynuyorsunuz oyunları sanırım, büyüdükçe her şeyden olduğu gibi hayal dünyanızdan da bazı şeyleri kaybediyorsunuz maalesef. Neyse konuyu başka yerlere çekmeyelim de…

RTS nedir? :Gerçek zamanlı strateji oyunları, oyuncuların birbirlerinin sırasını beklemeden devamlı olarak karşılıklı oynamaya devam ettikleri bilgisayar oyunları. Bunun aksi olan sıra tabanlı strateji oyunlarında oyuncular hamle yapabilmek için karşı tarafın hamlesini beklemek zorundadırlar.” (Vikipedi)

Haberimize dönecek olursak, çoğu oyuncu da oyunun o atmosferini, yaşattığı duyguyu unutabilmiş değil, EA üreticisi olan Jim Vessella‘da böyle hissettiğini düşünürsek, Jim Vessella‘nın ısrarları üzerine geliştirilmeye başlayan Red Alert Remastered‘ın hakkında bir görsel paylaşıldı. Daha öncede subreddit’ten bazı bilgiler paylaşan Jim Vessella, bu sefer bir Tesla Tankını bizlerle paylaştı. Oyunun bağrından kopup gelen tanka aşağıdan bakabilirsiniz.

Ayrıca oyunun tamamı ile çalışır hale geldiğini ve ilk bölümün oynanabilir olduğunu da belirten Jim Vessella‘dan yeni haberleri merakla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here