Razer, Pembe Opto-Mechanical anahtarlara sahip yeni klavye serisi Razer Huntsman serisini tanıttı. Yeni çıkarttıkları klavye için “ışık hızında” tepki verebilen bir klavye tanımını kullanıyor.

Bu yeni seri 2 klavyeden oluşuyor. Razer Huntsman ve Razer Huntsman Elite. Elite modelinin normal modelden farkı: medya kontrol tuşları, bilek yaslamak için altlık ve klavyenin altında yer alan RGB aydınlatmadan ibaret.

Bu klavyeyi özel yapan kısımlara gelmemiz gerekirse kullandığı anahtar türü klasik anahtarlardan farklı olarak bu klavyede lazer kullanılıyor. Lazer kullanımı ise “ışık hızında” tepki verme iddialarının dayandığı özelliği.

Kullanılan yeni anahtar tuşları daha hafif, daha hızlı ve daha dayanıklı yapıyor. 1,5 milimetre aktivasyon noktası bulunan anahtar geleneksel kalveyelere kıyasla yüzde 30 daha hızlı tepki veriyor. 45g gibi oldukça hafif bir aktivasyon gücüne sahip.

Hissiyat olarak Razer Green anahtarlar gibi olduğu söylenen anahtarlar 100 milyon basmaya dayanıklı olduğunun altını çiziyorlar. Bir önceki nesil klavyelerinin 30-50 milyon arası basmaya dayanıklı olduğunu hesaba katarsak olağandışı bir dayanıklılık seviyesine ulaşılmış.

Alüminyumdan yapılmış olan cihazlarda hibrit depolama desteği ile klavye kullanım ayarlarınızı kaydedip diğer cihazlarınızla klavyeyi aynı ayarlarla kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca anti-ghosting ve Chroma RGB aydınlatmaya sahip klavyelerden Razer Huntsman Elite sahip olduğu çok fonksiyonlu dijital kadranı, medya tuşları, makro desteği ve manyetik bilek yastığı ile Razer Huntsman’dan ayrılıyor.

Fiyat konusunda ise yurtdışında Razer Huntsman 160 Euro/149 Dolar ve Razer Huntsman Elite 210 Euro/199 Dolar fiyat etiketine sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here