Razer, 2014 yılında aynı isime sahip bir telefon kontrolcüsü çıkartmıştı. Ancak o zaman çıkan alet sadece iPhone 5 ve 5s’i destekleyecek şekilde çıkmıştı. Başka telefonlar hatta biraz eski nesil iPhone’lar bile bu kontrolcüden faydalanamıyordu.

Bu yıl Razer Junglecat kontrolcüsünü tazeledi ve biraz değişikliğe gitti. Öncelikle kontrolcü yeni tasarımıyla fazlasıyla Nintendo Switch’e benziyor. Ve desteklediği telefonlar arsında bu sefer iPhone yok. Alımınıza göre 2 ayrı paket sunmakta olan Razer, kılıf seçeneği olarak ve daha fazla telefona bu desteği verebileceklerini belirtiyorlar. Ayrıca yanında gelen adaptör ile kılıf olarak desteklemeyen telefonlara ve Windows bilgisayarlara kontrolcü olarak bağlanabiliyor. Ancak tekrar belirtelim kontrolcünün iOS desteği bulunmamakta.

Kılıf desteği verdiği telefonlara gelecek olursak; 1.Seçenekte Razer Phone, Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy S10+, 2.Seçenekte Razer Phone, Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10+ yer alıyor. Seçenekler arasında sadece Note 9 ile P30 Pro yer değiştiriyor.

Razer Gamepad uygulaması ile oyunlarınız için kontrolcü tuş atamaları yapabileceksiniz. Aynı zamanda oyunlarınız için tuş hassasiyeti ayarlamalarını da bu uygulamadan yapabileceksiniz. Düşük gecikmeye sahip kontrolcü aynı zamanda Bluetooth Low Energy desteklemekte. Fiyat etiketi ise 99 Dolar olarak karşımıza çıkmakta.

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here