Razer piyasada var olan laptopların karşısına yeni bir klavye seçeneği ile çıkıyor. Bu klavye ise ‘clicky’ tipte bir Optik Klavye Switch’i olmakta. Bu tip klavye switchleri normalde harici klavye alındığında karşımıza kolaylıkla çıkabiliyordu ancak bu Razer’ın gururla “Dünyanın İlk Optik Laptop Switch’i” diye tanıtabileceği türden bir switch çünkü gerçekten türünün ilk ve tek örneği.

Optik dememizden anlayabileceğiniz üzere klavye tuşunun tepki verme hızı neredeyse ışık hızında olacak. Klavye’nin ‘clicky’ switch ile tanıtılması klavyenin tepki konusunda basış mesafesi sebebiyle yavaşlık çıkartacağı endişesini oluşturdu çünkü normalde klavyelerde ‘clicky’ switchlerin baskı mesafesi ‘silent’ switchlere kıyasla daha uzun. Ses ve his tamamen kişisel zevk meselesi ancak oyuncu kişiler için daha hızlı işlem yapan klavye daha başarılı oyun deneyimi demek.

Belirttiğimiz gibi klavye normalde var olan versiyondan daha uzun bir basış mesafesine sahip ancak bu durumdan daha az etkileneceğiniz şekilde tasarlanmış. Geride kalan özellikleri bir Razer ürününde şaşırtmayacak türden özellikler her tuşunu özelleştirebildiğiniz RGB Razer Chroma klavye ile karşımıza çıkıyor.

Bu klavye seçeneği şimdilik sadece tek bir konfigürasyon ile birlikte sunuluyor. Razer Blade 15 Advanced Model serisine ait olan modelin konfigürasyonu şu şekilde;

9.Nesil Intel Core i7-9750H(2.6GHz/4.5GHz)

Nvidia GeForce RTX 2070 Max-Q Design(8GB GDDR6 VRAM)

15.6 inç FullHD, 240Hz, %100sRGB, 4.9mm çerçeve, fabrika kalibrasyonlu

512GB NVMe SSD

16GB Dual-Channel(8GBx2) DDR4 2667MHz RAM

80Wh batarya

2xUSB 3.2 Gen 2(USB-A), 1xUSB 3.2 Gen 2(USB-C), 1xThunderbolt 3(USB-C)

Intel Wireless-AX200(802.11/a/b/g/n/ac/ax),Wi-Fi 6, Bluetooth 5

Windows Hello Infrared HD Webcam

Bu konfigürasyon ise karşımıza 2.649 Dolar fiyat etiketini getiriyor. Ancak Razer şirketini tanımıyorsanız belirtmiş olalım bu fiyat karşımıza klavyeden ötürü çıkmıyor. Razer oldum olası pahalı laptoplar satan bir şirketti ve bu durum klavyenin değişmesiyle değişmiyor.

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here