Travis Fimmel, Vikings dizisinde canlandırdığı Ragnar Lothbrok karakteriyle adeta bizi bizden alarak gönlümüze taht kurmayı başardı. Fimmel, muhteşem oyunculuğunun yanı sıra, sempatik hareketleri ve enteresan mimikleriyle de son derece etkileyici bir profil çiziyor. Peki bu yakışıklı aktör kariyer basamaklarını tırmanırken ne gibi zorluklarla karşılaştı, kimlerle çalıştı ve hangi projelerde yer aldı? Gelin hep beraber inceleyelim.

15 Temmuz 1979’da Avustralya’nın Echuca şehrinde doğdu Travis Fimmel. Genç adamın hayatı, bir model ajansı sahibi olan Matthew Anderson’ın kendisini fark etmesiyle değişecekti. 1.83 olan boyu ve sürekli spor yapması nedeniyle gelişen kaslı vücudu sayesinde oldukça çekici görünüyordu. Matthew Anderson ondaki ışığı keşfederek Los Angeles’a gelmek isteyip istemeyeceğini sordu. Henüz 17 yaşında olan Travis, bu teklifi kabul etti ve şehre adım attığı yıl ünlü iç giyim markası Calvin Klein ile sözleşme imzaladı. Artık tanınan biriydi o. Neredeyse bütün billboardlarda fotoğrafları yer alıyordu. Hatta bir iddiaya göre, onun iç çamaşırlı fotoğraflarının asıldığı billboardlar kadın sürücülerin çok fazla kaza yapmasına neden olduğu için bazı yerlerden kaldırılmıştı. Bu ilginç olaydan sonra 2002 yılında People dergisi tarafından “En Seksi Bekar Erkek” seçildi ve yıldızların o büyülü dünyasına hızlı bir giriş yapmış oldu.

Genç Travis adım adım Hollywood’a göz kırpıyordu. İzleyici karşısına ilk olarak “Tarzan” isimli diziyle 2003 yılında çıkacak ama maalesef büyük bir etki yaratamayacaktı. 2008 yılına gelindiğinde ise ilk sinema projesini hayata geçirdi. Matthew McConaughey’in başrol oynadığı “Surfer, Dude” filminde, Johnny Doran rolünü canlandırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ardından dizi ve film çalışmalarına ara vermeden devam ettiyse de ne yazık ki beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Her seferinde yakışıklılığı oyunculuğunun önüne geçiyor ve kamera önünde istenen performansı bir türlü yakalayamıyordu.

2012’de, Vikings dizisi için kendisine gelen “Ragnar Lothbrok” rolünü kabul ederek adeta kariyerini baştan yazdı Travis Fimmel. Dizi İrlanda’da 18 hafta gibi bir sürede çekildi ve 2013 yılında yayın hayatına başladı. Travis Fimmel’ı izleyen insanlar şok oluyor, tek işi yağma yapmak olan barbar bir Viking’i bu derece sevmenin tuhaflığını sorguluyorlardı. Hiç şüphe yok ki Ragnar’ın o iyi kalpli ve içten hareketlerinin yanı sıra, savaş sahnelerindeki olağanüstü başarısı da izleyicinin ilgisini çekmişti. Zaten görüntü itibariyle fazlasıyla karizmatik olan Travis, savaşçı bir kral rolüne bürünerek tam anlamıyla kendini bulmuştu.

1.sezon, 2.sezon, 3.sezon derken ünlü aktör artık iyice rolüne ısınmış ve deyim yerindeyse fırtınalar estirmeye başlamıştı. Dizide yer alan sevişme sahnelerinde zorlandığını söyleyecek kadar utangaç olmasına rağmen bu durumu seyirciye hiçbir zaman yansıtmadı. Lagertha rolüne hayat veren Katheryn Winncik ile yakaladıkları çift uyumu gerçekten muazzam görünüyordu. Her ne kadar dizide Lagertha’yı üzüp Aslaug’la beraber olmaya başladıysa da biz bu efsane çiftin yeniden bir araya geleceğine dair umudumuzu asla kaybetmedik. Fakat oldukça hızlı ilerleyen hikaye çok farklı yerlere sürüklenecek ve maalesef ki böyle bir vuslatın gerçekleşmesi mümkün olmayacaktı.

Lagertha ve Ragnar

4.sezonda ise hepimizi kahreden Ragnar’ın ölümü sonucu, diziye veda etti Travis Fimmel. Onsuz Vikings’in pek tadı tuzu olmasa da kemik kitle hala daha izlemeye devam ediyor.

Vikings ile gelen dünya çapındaki şöhretin ardından, 2016 yılında “Warcraft” filminde başrol oynayıp hak ettiği başarıya sonunda ulaştı. Dileriz, bundan sonraki hayatında yine kaliteli işlere imza atarak daha uzun yıllar adından söz ettirmeye devam eder ve kendisini fazla özletmeden yeni bir diziyle ekranlara geri döner.

Kaynak: 1,2

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here