Görünen o ki son birkaç haftadır tüm dünyayı endişelendiren coronovirüsün etkileri oyun dünyasına da yavaş yavaş bulaşmaya başladı.

Bilebileceğiniz üzere ilk olarak Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan coronavirüsün etkileri arasında ateş, öksürme, nefes zorlukları ve bazı durumlarda ölüm bile görülebilmekte. Bu sebeple hem virüsun global olarak yayılmasını engellemek amaçlı, hem de ülke genelinde gerekli önlemleri alabilmek içinde birçok iş yeri ve fabrika çalışmalarını durdurdu.

Peki bu durum yeni nesil konsolları nasıl etkiliyor? 2020 yılının sonbahar aylarında çıkış yapmayı planlayan Xbox Series X ve PlayStation 5‘in, Çin’de seri üretime geçmesi yaz aylarında bekleniyordu fakat fabrikaların işleyişlerini durdurmaları bu durumu geciktirecek gibi duruyor. Bu da konsolların çıkışının ertelenmesine veya konsolların çok az sayıda ürün ile çıkış yapmasına sebep olacak gibi. Her ne kadar oyuncuları kötü etkileyecek olsa da göz önünde bulundurulması gereken birincil öncelik virüs bölgesinde yaşayan insanların sağlığı tabii ki.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here