Sony Interactive Entertainment’ın Başkan ve CEO’su John (Tsuyoshi) Kodera, Tokyo’da düzenlenen Sony Yatırımcı İlişkileri Günü 2018 sırasında Playstation 4’ün yaşam döngüsünün evresinde olduğunu belirtti.

Playstation 4, ilk olarak Kasım 2013’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da daha sonra Şubat 2014’te Japonya’da satışa sunuldu. Konsol, 31 Mart 2018 tarihine kadar dünya genelinde 79 milyon adet dağıtıldı.

Kodera tarafından belirtilene göre, konsolun yaşam döngüsünün son aşamasına girmesi satışları olumsuz etkileyecek olsa da Playstation Plus gibi üyelik hizmetleri aracılığıyla sürekli tekrarlanan gelir, konsol satışlarının olumsuzluğunu azaltacak.

Kodera Sony’nin birinci partiye yatırım yapmaya devam edeceğini ancak bunun sadece yeni bir IP anlamına gelmediğini belirtti. Mevcut IP’lerin yenilenmesi ve başarı serilerin IP’lerinin geliştirilmesi şirketin içeriği güçlendirmeye yönelik planının parçası.

Playstation VR ile ilgili olarak, Kodera cihazın satmaya devam ettiğini ancak sanal gerçeklik pazarı büyüme hızının genel olarak beklentilerin altında olduğunu belirtti ve bundan böyle daha gerçekçi bir bakış açısı ile yararlı bir büyüme hedefleyeceklerini ekledi.

Sony Interactive Entertainment’ın 1 Nisan 2018’de başlayan 2018 mali yılı stratejileri Playstation 4’e özel oyunları zenginleştirmek, aktif kullanıcı sayısını arttırmak ve Playsation Plus, Playstation Store, Playstation Now ve gibi hizmetlerden oluşan tekrarlanan gelirleri attırmak olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here