Belçikalı tasarımcı Raf Simons, İtalyan moda devi Prada’ya katıldı.

İtalyan modaevi Prada, ilk kez ünlü baş tasarımcı Miuccia Prada ile birlikte çalışmak üzere bir ortak yaratıcı yönetmen atadı. Raf Simons, Miuccia Prada ile birlikte kreatif direktör olarak Prada’ya katıldı.

Miuccia Prada ile eşit sorumluluklara sahip olacak kreatif direktör, görevine nisan ayı itibariyle başlayacak. İki yaratıcı direktörün birlikte oluşturacağı ilk koleksiyon, İlkbahar/Yaz 2021 için eylül ayındaki Milano Moda Haftası‘nda sunulacak.

Simons, Miuccia Prada ile eşit tasarım ve karar verme rollerini üstlenecek. Prada, ortaklığın karşılıklı bir hayranlık ve “yaratıcı yönün tanımına” meydan okuma arzusundan doğduğunu vurguladı.

Prada’nın tüm yaratıcı yönlerini kapsayan ortaklık, karşılıklı derin saygıdan ve açık bir görüşmeden doğuyor. Kavramsal olarak aynı zamanda bir moda markası için yaratıcı yönün tanımına yeni bir yaklaşım olarak ortaya çıkan Raf Simons ve Prada iş birliği, yaratıcı yazarlığın tekilliği fikrine güçlü bir meydan okuma olarak açıklandı. “Zaman değiştikçe yaratıcılık da değişmelidir.” denildi.

Miuccia, Prada’yı 1978’de babasından miras aldı.

Calvin Klein‘ın eski baş yaratıcı direktörü Simons, 1990’larda erkek giyimine geçmeden önce işe mobilya tasarımcısı olarak başlamıştı.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here