Dikkatli oyuncuların sürekli gördüğü, kendini kaptıran oyuncuların ise dikkat etmediği Easter Egg‘lerin oyunları daha eğlenceli hale getirdikleri, çeşitli göndermelerle bizlere tebessüm ettirdikleri bir gerçek. Sizler için popüler oyunlara saklanmış Easter Egg’leri inceledik. Buyurun yazıya.

1- Assassin’s Creed: Unity:

Assassin’s Creed Unity‘de, karakterinizi zindanın sonuna kadar götürürseniz sizi bir sürprizin beklediğinizi göreceksiniz. Evet doğru gördünüz, tapınağın sonunda sizi 4 katlı bir pasta bekliyor olacak. Ee, karakteriniz sizin aracılığınızla da olsa oralara kadar gidince bu ödülü hak ediyor ve isterseniz pastayı yedirebiliyorsunuz.

 

2- Dying Light:

Oyundaki gölün tam ortasında yüzerek ulaşabileceğiniz bir kaya göreceksiniz. Eğer o kayaya yüzer ve üzerine çıkarsanız burada bir cesetin göğüsüne saplanmış Excalibur kılıcını göreceksiniz. Efsaneyi muhtemelen biliyorsunuz; ama biz yine de söyleyelim. Efsaneye göre Kral Arthur, kendisine Gölün Hanımı tarafından verilen kılıcı saplandığı taştan çekip çıkarıyor ve bu sayede gücünü ve hâkimiyetini herkese ispatlamış oluyor. Efsane böyle olunca biz bu kılıcı hop diye çıkaramıyoruz tabii. Yaklaşık iki dakika boyunca tuşa basılı tutuyoruz ve ancak öyle çıkarabiliyoruz Excalibur‘u. Sanırım böylece “Kral Arthur ne çekmiş be…” diye içimizden geçiriyor efsaneyi kendimizce yad ediyoruz.

Kılıcı çekince de ceset alev alıyor ve bu alevler söndüğünde bize Excalibur‘un blueprint‘ini bırakıyor.

 

3- Far Cry 5:

Geçtiğimiz aylarda çıkan ve gerek olumlu gerek olumsuz birçok eleştiriye maruz kalan Far Cry 5, Stephen King’in kitaplarından sinemaya uyarlanan “IT”e bir gönderme yapıyor. Muhtemelen hepimizi oldukça korkutan bu uyarlamadaki balonu gördüğünüzde ateşli bir silahla patlatmayı unutmayın…

 

*Devamı gelecek olan yazımız için, easter egg’lerini incelememizi istediğiniz oyunları yorumlara yazabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here