Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
Fotoğraf: Deniz Özgün

Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini küçük yaşlarda Ankara’nın çeşitli sahnelerinde davul çalarak gösteren genç ve başarılı müzisyen Güntaç Özdemir profesyonel kariyerine ise solist ve prodüktör –Kaydedenler Kulübü‘nün kaydedeni- olarak devam etmektedir. 2012 yılında yayınlamış olduğu “Benimle Yan” isimli şarkısıyla başarılı bir çıkış gerçekleştiren Güntaç Özdemir bu şarkısıyla halihazırda birçok müzikseverin favorisi olarak çalma listelerini tezyin etmektedir. Müzisyenin sanatın hemen hemen her dalına ilgi duyması da şarkılarının ilham kaynağının bir parçası. Kitaplardan sokak sanatçılarına birçok sanat ürününden etkilenen Güntaç Özdemir için müziğe farklı bir pencereden baktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca zamanında birkaç dizide –M.U.C.KGalip Derviş, Poyraz Karayel oyunculuk tecrübesi yaşayan Güntaç Özdemir, bilinirliğinin bir kısmını bu sektöre borçlu olsa da hayatına müzisyen rolünde devam etmekte kararlı gözüküyor.

“Hüzünlerini de al yanına, ne olacak yanacaksan
Benimle yan! Benimle yan!
Çok mu şaşırırsın cehenneme kar yağdırsam
Benimle yan! Benimle yan!”

Güntaç Özdemir’in hafızalardan silinmeyen şarkısı “Benimle Yan” aynı isimle yayınladığı albümün çıkış şarkısıdır. Müzisyenin yayınlamış olduğu ilk ve tek albüm olma özelliğini taşıyan “Benimle Yan”, 2012 yılında “Seyhan Müzik” etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Söz ve müziği tamamen Güntaç Özdemir’e ait olan 11 şarkıdan oluşan albüm benzeri olmayan kartonet tasarımıyla birlikte incelemeye fazlasıyla değer.

Fotoğraf: Gökhan Yorgancı

2014 yılında “B!P” isimli müzik programının konuğu olan Güntaç Özdemir “Elizabeth”, “İstanbul” ve “Benimle Yan” isimli şarkılarının akustik performansını canlı olarak sergilemiştir.

Kendi müziğini kendi müzik şirketinden çıkarma düşüncesiyle yola çıkan Güntaç Özdemir, Sertaç Özgümüş ile birlikte “Kaydedenler Kulübü” isimli bir ses kayıt ve prodüksiyon stüdyosu kurmuştur. Birçok müzisyen ile işbirliği içerisinde olan Kaydedenler Kulübü aynı zamanda reklam, film, dizi ve oyun müzikleri üzerine her geçen gün yeni projelere imza atmaktadır.

“Beni böyle bırakma diyemiyorum dik durmalıyım
Ama nerde yerde bulucam kendimi bir daha”

Yayınlamış olduğu şarkıların her birine aynı ilgi ve emeği gösteren Güntaç Özdemir, çalışmaları devam ettiğinden henüz yayınlanmayan ikinci albümünden “Nerde” ve “Falaka” isimli iki tekliyi sırasıyla 2016 ve 2017 yıllarında Kaydedenler Kulübü’nden çıkarmıştır.

“Öldürmeden katilsin
Memnun oldum ben mefta.”

Bonus

Ay Yapım tarafından puhutv‘de yayınlanan “Şahsiyet” isimli dijital dizinini büyük rağbet gören müzikleri Güntaç Özdemir ve Sertaç Özgümüş (Kaydedenler Kulübü) tarafından tamamlanmıştır.

Kaynaklar: 1, 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here