Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Geçmişten günümüze popüler kültürü hepimiz biliriz. Aslında hepimiz popüler kültürün de bir parçasıyız desek yanılmış olmayız. Din, sosyal yaşam, politika gibi daha birçok unsurun sonucu kimi zaman doğru kimi zaman da olması gerekenin dışında şeyler görüyoruz.

Sanatçı Saint Hoax, dinden siyasete birçok popüler kültür unsurunu absürd bir şekilde yeniden şekil verip hayal gücü ile tekrar ortaya koyan biri. Sanatı, sanattan ayırarak aktivist bir şekilde eleştiri yapan Hoax aynı zamanda kimliğini gizleyen anonim bir sanatçı.

Anonim olmasını ilk zamanlar yaşadığı Suudi Arabistan’daki ölüm tehditleri ve buna benzeyen konulara bağlayan sanatçı kendisi için yarattığı erişilemeyen platformdan memnun olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Politikayı popüler kültürle birleştirmeyi sevdiğini söyleyen sanatçı aynı zamanda bu işin dünyada olup bitenle daha yakın ilgilenmesinde yardımcı olduğunu söylüyor. Walt Disney’in her zaman ilham kaynağı olduğunu da her fırsatta dile getiren sanatçı için dijital alanda eskiz çalışmalarını yapmak adeta bir cennet. Tek bir tuşla yaptığını geri almanın hazzı ve sınırsız yer olması sanatçıyı mutlu eden küçük detaylardan.

3. sergisini açmaya hazırlanan sanatçının yapmayı en çok sevdiği şeylerden biri de kendi sergisine sanki bir davetliymiş gibi katılmak. İnsanlarla kendisi hakkında bol bol sohbet edip, şikayet ve önerileri dinleyen sanatçı gizemli olmayı gerçek hayatında da devam ettiriyor.

Sanatçının sevilen eserlerini sizler için derledik.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here