Bazen arkadaşlarla beraberken onların açtığı, bazen haftalık keşifte dolanırken karşılaşılan, bazen de ani bir yükselmeyle beğenilip Shazam‘lanılan çok da popüler olmayan şarkılar vardır ya… İşte burada öyle şarkılardan bahsedeceğiz. Müzik piyasasına yeni adım atmış henüz ismi duyulmamış müzisyenlerin şarkılarından, milyon dolarlar kazanan ama bazı şarkıları diğerlerinin gölgesinde kalan sanatçıların şarkılarına kadar uzanan aralıkta bir liste bu. Hem de gezegenin her yerinden müzisyenlerle dolu. Umarım aralarında bilmediğiniz ve beğeneceğiniz şarkılara rastlarsınız. Buradan aynı temayı taşıyan ilk yazıya ulaşabilirsiniz. Lafı çok da uzatmadan ilk şarkımızla başlayalım:

Highly Sedated – Highly Sedated

İsveçli elektronik grup Highly Sedated, Temmuz 2015’te kuruldu. İlk albümleri Existence‘ı tam 1 sene sonra yine Temmuz ayında yayınladılar. Listemizde yer alan, şahane bir elektronik altyapıya sahip bu şarkıları ise grupla aynı adı taşıyor.

Aleksandir – Hard To Explain

İstanbul tabanlı bir DJ ve prodüktör olan Aleksandir geleceği kesinlikle çok parlak. Kendisi hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. The Strokes‘un “Hard to Explain” şarkısının vokallerini kusursuz bir şekilde auto-tune ile harmanlayıp inanılmaz bir bass-line ile dans ederek eşlik etmemiz için hazır bir şekilde bize sunuyor.

Bryson Tiller – Exchange

Bryson Djuan Tiller yetenekli bir şarkıcı ve söz yazarı. R&B ve Hip-Hop yapan Amerikalı sanatçının henüz sadece 2 albümü olmasına rağmen başarıyı yakalamış bir ünlü. T R A P S O U L albümünde yer alan bu şarkının farklı bir versiyonu bu listede de mevcut.

Etienne de Crecy – Ash Sync (Air, Alex Gopher & Etienne de Crécy Version)

Etienne de Crecy adıyla bilinen fakat bunun haricinde daha birçok mahlasa sahip olan Fransız, uzun senelerdir müzik yapıyor. 50 yaşındaki veteran, 1992’den bu yana House ve Elektronik müzik yapıyor. Bu şarkıda Alex Gopher ve elektronik müzik ikilisi Air‘le beraber çalıştı. Tamamı Fransız yapımı olan bu şarkının ”drop” kısmı ise tek kelimeyle büyüleyici. Bu şarkı, listenin kesinlikle en değerli şarkılarından biri.

Full Crate ft. Papa Ghana – L’Afrique

Amsterdam tabanlı Hollandalı/Ermeni sanatçı müzik kariyerine 2004’te başladı. Başlangıçta dancehall ve Hip-Hop‘a yoğunlaşsa da saha sonra Soul ve Elektronik müzikten çokça etkilendi. Papa Ghana ile beraber yaptığı bu şarkıyı, ünlü DJ Kaytranada Boiler Room‘daki setinde çalmıştı.

Wolfstream – I Am God

Rus elektronik müzik topluluğu Wolfstream, St. Petersburg‘da kuruldu. Birçok enstrüman çalan Grigoriy Babak ve baterist Anton Berezin‘den oluşan grubun henüz 2 tane EP’si var. I Am God isimli şarkıları ise gece kulüplerinde çalmaya çok hazır bir şarkı.

 

İlk iki listede olduğu gibi bu yazıda da duyduğunuzu pek düşünmediğim, popüler olmayan şarkıları derlemeye çalıştım. Çalıştım ki daha fazla duyulsunlar ve daha fazla insanı mutlu edebilsinler. Umarım aralarından en az bir tanesi hoşunuza gitmiştir. Şarkılar ve beraberinde getirdikleri duygular paylaştıkça artıyor çünkü. Sizin de bu listede olmalı dediğiniz şarkılar varsa lütfen bizimle paylaşın.

Müzik dinlemeyi ihmal etmeyin, görüşmek üzere…

Kaynak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here