Bazen arkadaşlarla beraberken onların açtığı, bazen haftalık keşifte dolanırken karşılaşılan, bazen de ani bir yükselmeyle beğenilip Shazam‘lanılan çok da popüler olmayan şarkılar vardır ya… İşte burada öyle şarkılardan bahsedeceğiz. Müzik piyasasına yeni adım atmış henüz ismi duyulmamış müzisyenlerin şarkılarından, milyon dolarlar kazanan ama bazı şarkıları diğerlerinin gölgesinde kalan sanatçıların şarkılarına kadar uzanan aralıkta bir liste bu. Hem de gezegenin her yerinden müzisyenlerle dolu. Umarım aralarında bilmediğiniz ve beğeneceğiniz şarkılara rastlarsınız. Buradan aynı temayı taşıyan ilk yazıya ulaşabilirsiniz. Lafı çok da uzatmadan ilk şarkımızla başlayalım:

Agoria – You’re Not Alone ft. Blasé

Fransız elektronik müzik yapımcısı ve prodüktörü Agoria‘nın şimdiye kadar yayınladığı 4 albümü var. 2008 yılında gösterime giren ‘Go Fast‘ filminin müziklerini de kendisi yaptı. Listemize iyi bir şarkı ve çok iyi kamera açıları, film teknikleri ile çekilmiş bir kliple başlıyoruz.

Powerwalkin’ – Future Joust

Hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuz Future Joust, ilk ve henüz tek albümünü 2018 yılında Epidemic Sound etiketiyle piyasaya sundu. Elektronik müzik yapan sanatçının Powerwalkin’ şarkısı ise albümün diğer şarkılarından bir adım önünde giderek sizi adeta ritme ayak uydurmaya zorluyor.

Hakan Kurşun – Boğazın Üstünde

Listemize bir Türk sanatçıyla, Hakan Kurşun‘la devam ediyoruz. Kaos, Kütle ve Kuark isimlerini taşıyan 3 farklı albümü olan sanatçı 20 yılı aşkın süredir müzik yapıyor. İTÜ MIAM Araştırma Merkezi‘nde ve Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü‘nde öğretim görevlisi olan sanatçının bu listedeki şarkısı ise 1996 yılında yayınladığı Kaos albümünden.

Fhin Ft. Chløë Black – Irréversible (Private Agenda Remix)

Fransız elektronik müzik yapımcısı Fhin ve Avustralya‘lı Pop müzik sanatçısı Chløë Black‘in beraber yaptıkları bir şarkı Irreversible. Onların güçlerini birleştirmesi bile yeterliyken Matt ve Sean‘ın oluşturduğu müzik ikilisi Private Agenda şarkıyı alıp aşırı ‘smooth‘ bir hale büründürüyor.

Poolside & Fatnotronic – Esperar Pra Ver

Poolside, Los Angeles tabanlı bir ”Gündüz Disko” grubu. Fatnotronic, Sao Paulo‘lu bir DJ ikilisi. Bir araya gelip yeniden düzenledikleri şarkı ise Esperar Pra Ver. Brezilyalı sanatçı Evinha‘nın 1971 yılında çıkardığı Esperar Pra Ver, Portekizce‘de ”bekle ve gör” anlamına geliyor.

Camel Power Club – Oboe

Elektronik müzik yapan Fransız prodüktör Leonard‘ın projesi olan Camel Power Club, 2014 yılından bu yana yayınladıkları şarkılarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Avrupa turnesinin bir ayağı olarak yakında İstanbul‘da da konserleri var. Hem duygusal hem de müzikal açıdan sizleri bir şekilde yakalayacak olan bu şarkıyla listenin kapanışını yapıyoruz.

İlk listede olduğu gibi bu yazıda da duyduğunuzu pek düşünmediğim, popüler olmayan şarkıları derlemeye çalıştım. Çalıştım ki daha fazla duyulsunlar ve daha fazla insanı mutlu edebilsinler. Umarım aralarından en az 1 tanesi hoşunuza gitmiştir. Şarkılar ve beraberinde getirdikleri duygular paylaştıkça artıyor çünkü. Sizin de bu listede olmalı dediğiniz şarkılar varsa lütfen bizimle paylaşın.

Müzik dinlemeyi ihmal etmeyin, görüşmek üzere…

 

Kaynak: 1, 2, 3, 4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here