Avril 27 Eylül 1984’te Kanada’da dünyaya geldi. Önce kilise korosunda şarkı söylemeye başladı. Okuldan çok müzik ve sporla ilgilenen Avril 12 yaşında gitar çalmaya başladı. Daha o yaşta beste yapmaya başlaması sahnelere çıkmayasının da yolunu açtı. İlk yazdığı “Cant Stop Thinking About You” şarkısını hoşlandığı erkek için kaleme almıştı.11. sınıfta okulu bıraktı ve radyoda katıldığı bir ses yarışmasını kazanarak Ottowa’da 20.000 kişinin karşısında Shania Twain ile “What Made You Say” adlı şarkıyı söylemeye hak kazandı.

Bu sayede yetenek avcılarının dikkatini çeken Avril henüz 17 yaşındayken Aristo firmasıyla sözleşme imzaladı. İlk albümü Let Go’yu 4 Haziran 2002’de çıkarttı. Albüm 17 milyondan fazla satarak büyük bir başarıya imza attı. Çıkış şarkısı “Complicated” ve “Sk8er Boi” onu dünyaya tanıtan şarkılar oldu.

Lavigne’nin The Best Damn Thing adlı albümünden yayınladığı Girlfriend adlı şarkısı 7 milyonun üzerinde satarak 2007’nin en çok satan şarkısı oldu. Ayrıca Youtube’da 100 milyondan fazla tıklanan ilk video oldu.

Ayrıca Avril Lavigne’nin R.O.C.K.S adlı bir vakfı vardır. Vakfın amacı engelli çocuklara müzik aracığıyla destek ve güç vermek. Avril bu şekilde sık sık engelli çocuklarla bir araya geliyor Hem şarkıcı hem moda tasarımcısı olan Avril’in Abbey Dawn adında bir giysi mağazası da var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here