Niantic stüdyosu, milyonlarca insanı sokaklara döken Pokemon GO oyunun ardından mobil oyun sektörüne yeni bir yapımla geliyor. Yıllardır merakla beklenen oyun Harry Potter dünyasında geçecek ve mobil cihazlarımız sayesinde birer büyücüye dönüşeceğiz.

Oyunun adı “Harry Potter: Wizards Unite.” J.K. Rowling‘in rekorları alt üst eden 7 kitaplık eseri Harry Potter, sinemada da çok büyük ilgi görmüş ve 8 bölümden oluşan filmleri çekilmişti.

Warner Bros IE‘ye bağlı olan Portkey Games ve Niantic, gerçekleştirdikleri anlaşma ile bu efsanevi eseri mobil oyun sektörüne kazandıracak.

Pokemon GO’nun ilk kez deneyimlediğimiz prensipleriyle birer Pokedex’e dönüşen telefonlarımız Harry Potter oyunu ile de birer asaya, büyü kitabına ve bir büyücünün sahip olaması gereken her şeye dönüşecek.

Niantic; “Oyuncular maceralara devam edebilmek için, büyüleri öğrenip harekete geçirmek, gizemli eserleri ve yerleri keşfetmek ve efsanevi canavarlarla karşılaşıp, ikonik karakterlerle yola çıkacaklar.” açıklamalarında bulundu.

Yeni oyunda da Pokemon GO’daki gibi kullanıcılar gruplara ayrılacak ancak Harry Potter dünyasında 2 değil 4 gruba olacak.

Niantic Games çok hızlı yükselip bir anda düşüşe geçen Pokemon GO’da sağlayamadıkları istikrarı Harry Potter: Wizards Unite ile sağlayabilecekler mi bunu çok yakında öğreneceğiz gibi.

Kaynak

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here