Yakın zamanda yükselişe geçen piyasalardan birisi de, sanal gerçekliğe dayalı oyun piyasası diyebiliriz. Oyuncuya klasik oyun anlayışından oldukça farklı bir tecrübe sunan sanal gerçeklik, hem kullanıcının hem de şirketlerin ilgisini çekmeyi başardı. Oculus gibi, Playstation VR gibi birçok girişim piyasaya dair büyük bir beklenti yarattı. Şöyle ki, VR’ın zamanla klasik oyun anlayışının yerini alacağı ve bu piyasayı bitireceği dahi konuşuldu.

Bu piyasaya dair yeni haberimiz ise şu, ülkemizde Maymunlar Cehennemi olarak bilinen popüler film Planet of the Apes’i konu alan yeni bir VR oyunu duyuruldu. Bu yeni oyunun PlayStation VR, Oculus Rift ve HTC Vive platformlarına çıkacağı bilgilerimiz arasında. Oyunumuzun adı ise “Crisis on the Planet of the Apes” olacak. Oyunun Teaser’ı 20th Century Fox’a ait Youtube kanalında yayınlandı. Dilerseniz izleyelim:

Oyunu tasarlayan şirket ise Foxnext VR ile ortaklaşa çalışan Imaginati Studios. Foxnext VR ise 20th Century Fox’un VR ile ilgilenen bir alt şirketi oluyor. Imaginati Studios daha önce Adventure türünde Planet of the Apes oyunu daha tasarlayıp PS4 platformunda yayımlamıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here