Son dönemde adını Kendrick Lamar, Jay-Z, Travis Scott, Beyonce gibi ünlü isimlerle ortak çalışmaları ile de sıkça duyduğumuz; Boiler Room’ların aranan ismi genç ve başarılı bir yetenekten söz edeceğiz bu hafta sizlere: Karşınızda “James Blake“!

Tam ismi ile James Blake Litherland, henüz 29 yaşında Londra doğumlu bir dj, söz yazarı, şarkıcı ve müzisyen. Temelde elektronik unsurlarla bezediği şarkılarında piyanonun romantizminden faydalanmaktan da geri durmayan ve normalde çok da yan yana görmeye alışkın olmadığımız bu ikiliye temiz ancak biraz “boğuk ve buğulu” bir vokal ile eşlik eden Blake, çalışmaları ile ilerde adından çok daha sık söz edeceğimizi de kanıtlıyor bizlere.

Sanatçının günümüze dek yayınladığı 3 stüdyo albümü bulunuyor ve geçen zamanla birlikte yükselen bir başarı eğrisi ile hareket ettiği görülüyor. Albümler ise sırası ile şu şekilde:

 • James Blake (2011)
 • Overgrown (2013)
 • The Colour in Anything (2016)

Parçalarında karşımıza çıkan minimal etkinin yanı sıra soul, R&B gibi farklı müzik tarzlarından unsurları bir araya getirmeyi ihmal etmeyen başarılı isim; “Harmonimix” ismi ile hazırladığı remix çalışmaları ile de beğeni topluyor ve aynı zamanda “One-Take Blake” olarak da anılıyor.

Şimdi sizleri bu genç yeteneğin çalışmalarından derlediğimiz küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler dileriz!

 1. Limit To Your Love
 2. Retrograde
 3. My Willing Heart
 4. Overgrown
 5. Radio Silence
 6. The Wilhelm Scream
 7. A Case Of You
 8. Don’t Miss It
 9. If The Car Beside You Moves Ahead
 10. Life Round Here

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here