Günümüzde birçok üst düzey grafiklere sahip oyun bulunmakta ama herkes üst düzey grafikleri sevmeyebilir ya da sahip oldukları cihaz bu grafik işlemlerini karşılayacak kadar güçlü olmayabilir. İşte tam burada ortaya Pixel Art çıkıyor. Kısaca bilmeyenler için Pixel Art, grafiklerin gözle görülür bir biçimde karelerden meydana gelmesidir. Bu yolla oluşturulan birçok oyun çıkarılmaktadır. Biz bugün size bu yolla oluşturulan en iyi oyunları göstermeye çalışacağız.

1. The Last Night

Cyberpunk temalı macera oyunu. Kendisi açık dünya fakat oyunun Pixel Art grafikleri bu özeliklerini geride bırakıyor. Çünkü oyunun içindeki detaylar, oyunu bir üst seviyeye taşıyor. Oyun Steam‘de beklemede. 2018’de çıkabileceği söyleniyor. Oyunun çıkış tarihi hakkında tam bir bilgimiz olmamasına rağmen oyunun gayet iyi olduğu hakkında bir varsayım yapabiliriz. Çünkü arka plandaki detaylar bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

2. Eitr

İskandinav mitolojisi ve Dark Souls‘un birleşimi. Yetmedi mi? Güzel detaylı Pixel Art grafikler? İşte şimdi kulağa mükemmel geliyor. Oyun, tam bir kapalı kutu çünkü oyun hakkında fazla bilgi sahibi değiliz. Eitr yine de kendine ait bir topluluk yaratmış olacak ki kendisi Steam’da bekleyen diğer oyunlar arasında. Çıkış tarihi olarak 2016 söylenmişti fakat oyun firmaları yok mu, bu oyun firmaları… Yine ertelediler. Grafikler ve fikir çok hoş. Dolayısıyla Eitr listemizde yer alıyor. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

3. Children of Morta

Listemizde yer alan 3. oyun Children of Morta hakkında listedeki diğer oyunlara nazaran daha çok bilgi sahibiyiz. Bu sefer bizi etkileyen oyunun grafiklerinin yanı sıra güzel bir hikaye sahip olması. Kısaca değinirsek oyun, nesiller boyunca Morta Dağı’na koruyuculuk yapan bir aileyi konu ediyor. Oyun ailenin bu zamana kadar Morta Dağını korurken yaşanmayan tehlikeleri yaşamasıyla başlıyor ve biz de burada oyuna dahil olarak, maceralarına katılıyoruz. Zaten isminden anlaşılabileceği gibi Morta’nın çocukları kendileri. Birçok dergi tarafından da incelenmiş oyun çok başarılı olacağa benziyor. Çıkış tarihi olarak Steam’de 2018 yazıyor. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

4. Death’s Gambit

Dark Souls benzeri bir başka Pixel Art oyun daha. Böyle söyleyince sıkıcı geldi ama değil. Nasıl mı? Anlatayım. Pixel Art grafiklerin yanında büyük detaylı canavar çizimleri ve doğa tasarımları oyunu gerçekten çekicileşiyor. Yetmez diyorsan oyun türdaşlarına göre ekstra olarak kendi içinde 7 tane oynanabilir sınıf sunuyor. Oyunu Steam’den 31 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

5. Hyper Light Drifter

Kickstarter‘dan gelmiş muhteşem bir oyun. Steam’de oyunu incelemek isterseniz açıklama kısmında olumlu yorumlarını görebilirsiniz. Oyun, 31 Mart 2016 tarihinde piyasa sürüldü ve türüne göre çok sevilen bir yapım olmayı başardı. Listemizdeki diğer oyunlara göre grafikleri çok detaylı olmasa da renkli dünyası ve basitliğiyle bizi etkilemeyi başarıyor. Listemizdeki çıkış yapmış üç oyundan biri olan Hyper Light Drifter‘ı 31,00 TL karşılığında Steam’dan satın alabilirsiniz. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

6. Wizard of Legend

Adından anlaşıldığı gibi birçok büyü kullanacağımız oyun. Wizard of Legend, bunlarla da yeterli kalmayıp çok hızlı bir oynanış sunuyor. Oyunu oynarken karakterinizin hızına yetişmekte zorlanabilirsiniz. Geniş büyü yelpazesinden kendinize özel kombinasyonlar oluşturmanıza izin veriliyor. Birden fazla oyuncuyla da oynanabilen oyun Steam’de şu anda mevcut. 26 TL karşılığında Steam’den satın alabilirsiniz. Oyunu incelemek isterseniz, Steam linki.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here