Animasyonlarıyla yediden yetmişe herkese hitap eden Pixar, yine bir başka animasyonla gönüllere taht kurmaya hazırlanıyor. 2020 yılında izleyiciyle buluşacak Soul isimli animasyon için ilk fragman paylaşıldı.

Animasyon, daha önce Up ve Inside Out gibi çok ses getiren, çok sevilen yapımların altında imzası bulunan, Oscar ödüllü yönetmen Peter Docter tarafından yönetiliyor. Yapımcılığını ise Oscar adaylığı bulunan Dana Murray üstleniyor. Kadronun yetkinliğine ve deneyimine bakılırsa Soul önümüzdeki ödül sezonlarında adından sıkça söz ettirecek diyebiliriz.

Animasyonun tanıtım yazısında şu satırlar göze çarpıyor: “Tutkularınız ve hayalleriniz nereden geliyor, hiç merak ettiniz mi? Başka bir deyişle, sizi… siz yapan şey ne? New York City sokaklarından kozmik âlemlere seyahat edeceğimiz ve bu esnada hayattaki en önemli soruların cevaplarını keşfedeceğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz.”

İlk olarak geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Disney D23 fuarında tanıtımı yapılan projenin seslendirme kadrosunda Jamie FoxxTina FeyDaveed DiggsQuestlove ve Phylicia Rashad gibi isimler yer alıyor.

İzleyiciyle 19 Haziran 2020 tarihinde buluşması planlanan film, vizyon takviminde herhangi bir değişiklik yapılmaması durumunda stüdyonun bir başka animasyonu Onward‘dan 4 ay sonra gösterime girecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here