Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Latince kökenli duo (iki) kelimesinden türeyen Düalite kavramı için, ‘madde-zaman-mekan’ üç boyutunda fark edebildiğimiz zıtlıklara dayanan bir ‘ikilik sistemi‘ diyebiliriz. Her şey çift olarak yaratılmıştır. Zıtları ile var olup, beraber de yok olacaklardır.

Karşıtlıklarla kuşatılmış bir dünyada biri gündüz, diğeri ise gece. Mıknatısın iki zıt kutbu olsalar dahi, tıpkı ikiz kardeşler gibi, annelerinin karnında bir hayatı paylaşmışlardır. Ne de olsa onlar da var olmayı beraber tattıkları gibi, yok olmayı da beraber tadacaklardır.

‘Komşunun çimeni her zaman daha yeşildir’ misali, bizde olmayan şeyler bize daha farklı ve etkileyici gelir. İzleyeceğimiz bu kısa filmde, bu iki karakterimizin kendilerinde olmayan özellikleri önce yadırgamalarını, sonrasında ise farklılıklarına karşı besledikleri hayranlıkları göreceğiz.

Teddy Newton‘ın yönettiği, Oscar adaylığı bulunan Pixar‘ın bu kısa animasyonu “Day & Night”, 2010 yılında yayımlandı. İlk defa sinema salonlarında, Toy Story 3 filminden önce gösterildi.

İşte karşınızda o 6 dakikalık kısa animasyon!

 

Bonus: Sizin de bizim kadar etkilendiğinizi düşünerek, animasyonun yapım sürecini daha yakından inceleyen videoyu da aşağıya sizin için bıraktık. İyi seyirler!

 

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here