Koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapalı olan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, zengin seçkilerini dijital platformlarda paylaşmaya başladı.

Bu kapsamda 24 Kasım 2005 ve 26 Mart 2006’da gerçekleştirilen Picasso İstanbul’da sergisinin çevrim içi versiyonu sanatseverlerin erişimine açıldı. Picasso’nun tüm dönemlerini kapsayan ve dijitalSSM arşiv kaynaklarıyla hazırlanan sergi Sakıp Sabancı Müzesi’nin web sitesi, sosyal medya hesapları ve YouTube kanalında meraklılarıyla buluşturuldu.

Açık kaldığı süre içinde her yaş grubundan çok sayıda sanatsevere ulaşan Picasso İstanbul’da sergisi çevrim içi versiyonu, eserlerin dönemlerine göre ayrıldığı kronolojik bir kurguyla hazırlandı.  

MÜŞFİK KENTER’İN SESİNDEN

Sanatseverler çevrim içi sergide yer alan eserleri, Ferit Edgü’nün Picasso İstanbul’da için yazdığı, sanatçının eserlerinin arkasındaki hikayeleri ve sanat tarihsel analizlerini içeren rehberi Müşfik Kenter’in sesinden dinleyebilecek.

Aynı zamanda, sergi süresince gerçekleştirilen ve Picasso’yla ilgili, dünyanın önde gelen uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı konferans serisine de ulaşılabilecek.

Sergiye dijital platformda erişebilmek için https://www.sakipsabancimuzesi.org/tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here