Groove metalin en önemli gruplarından olan Pantera’nın 22 yıllık bateristliğini üstelenmiş Vinnie Paul’u kaybedeli birkaç gün olmuştu ki Filter grubunun lideri Richard Patrick’ten bir fikir geldi: Phil Anselmo ve Rex Brown, Abbott Kardeşler (Dimebag Darrell ve Vinnie Paul)’in arkadaşlarıyla grubu tekrar bir araya getirmeliler.

Aslında grubun müziğe tekrar dönmesi uzun zamandır tartışılıyor. Vinnie’nin ilk başlarda bunu Darrell’in anısına karşı gelme olarak görüp şiddetle karşı çıkması ve geçen sene sorulduğunda yaptığı ılımlı açıklamalar fikir değiştirdiğini gösterirken bir yandan da kafaları karıştırıyordu. Vinnie’nin ölümüyle bu fikir daha da çıkmaza girdi diyebiliriz.

Grubu tekrar bir araya getirme fikrinin Vinnie Paul’un anısına olduğunu söylemek zor, çünkü Richard Patrick yazısı boyunca Phil Anselmo’nun solistliğine övgüler yağdırıyor ve Vinnie henüz öleli bir hafta olmuşken bir yazıyla bu isteğini duyuruyor. İşte bahsettiğimiz o yazısı:

“Duyuru!! Bir nedenle… Bunu söyleme ihtiyacı duyuyorum!! Phil Anselmo!! Metal müziğin en iyi şarkıcısıdır. En tatlı insandır. Bu adamı seviyorum!! Gerçekten umuyorum ki o da bizim onu ne kadar sevdiğimizi biliyordur. Ona çamur attılar! Yanlış anlaşıldı!! Ama bunu söylemeye ihtiyacım var ve söylemek istiyorum!!!

 Punk ve endüstriyel müzikten gelmiş biri olarak Phil’i ilk duyduğumda ve gördüğümde tamamen şaşkına dönmüştüm. O zamanlar metal müzik dinlemiyordum… Kafası traşlanmış bir punkçının Pantera’ya liderlik ettiğini gördüğümde bizden biri dedim.. bir punkçı, demek istediğim tamamiyle, iyi sesli, benimle kim konuşursa onu ezen. Trent Reznor bana A Vulgar Display of Power’ı çaldı ve beynimden vurulmuşa döndüm. Asla eskisi gibi değildim!!!

BUNU SÖYLEMEM GEREKİYOR… (Buna burnumu sokmuş oluyorum biliyorum ve bunu gündeme getirmek benim işim değil) PANTERA’YI VINNIE PAUL VE DIMEBAG’İN GÜVENDİĞİMİZ ARKADAŞLARIYLA TEKRAR BİR ARAYA GETİRMEMEK MÜZİĞE KARŞI BİR SUÇ OLUR!! Aklıma ilk gelen.. Ben olsam Zack Wylde ve Ray Luizer gibi adamları düşünürdüm. LÜTFEN MÜZİK AŞKINA VINNIE VE DARRELL’İ NE KADAR ÇOK SEVDİĞİMİ BİLİYORSUNUZ!!

BİLİYORUM VINNIE’NİN ÖLÜMÜNÜN ÜSTÜNDEN ÇOK GEÇMEDİ.. ELEŞTİRİ ALACAĞIMI ANLIYORUM DUYARSIZ GÖZÜKÜYORUM AMA TANRI AŞKINA LÜTFEN PANTERA’YI BİZE GERİ VERİN BÖYLECE TARTIŞMASIZ, İNSANIN AKLINI BAŞINDAN ALAN, YAŞAYAN EFSANELER PHIL VE REX’İ GÖRDÜĞÜMÜZ SÜRECE VINNIE VE DARRELL’İN GERÇEK ANILARINI KUTLAYABİLİRİZ! HAKLI OLDUĞUMU BİLİYORSUNUZ!! 90’LARIN ROCK DAHİLERİ OLDUKÇA HIZLI ÖLÜYOR… Tanrı aşkına bunu düşünüyordunuz, ben söyledim!! #PANTERA”

Statement!! For some reason… I just feel the need to say this!! Phil Anselmo!! Is the greatest singer in metal. He's…

Gepostet von Richard Patrick am Freitag, 6. Juli 2018

 

Phil Anselmo’nun tek başına sürekli turnelere çıkmasının yanında Pantera’yı diriltmenin -ki görünen o ki isteseydi zaten şimdiye dek bunu yapmışlardı- ne kadar gerekli olduğu tartışılır. Pantera’nın bir araya gelip gelmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here