Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

Petit Biscuit, asıl adı Mehdi Benjelloun olan 1999 doğumlu Fransız DJ ve elektronik müzik yapımcısı. Temiz, melodik ve atmosferik sesler ile elektronik müzik üretiyor. Adını duyanların, onu en çok ses getiren single’ları “Sunset Lover” veya “Alone” ile duymuş olabileceğini tahmin ediyoruz fakat kendisi daha fazlasına sahip. Yakın bir zamanda yeni bir albüm çıkaran sanatçı, aynı zamanda indie-rock tarzında müzik yapan Mount Dreams isimli grubun bir üyesi.

Piano, çello ve gitar gibi enstrümanları çalmayı öğrendi fakat sınırsız müzik birleşimine sahip olduğunu düşündüğü için electro house müziğe yönelmeyi tercih etti. Önceki dönemlerinde ona ilham veren ve ilgisini çeken tarzlar, klasik müzik ve elektronika oldu. 11 yaşında iken ona bilgisayar alınmasıyla Petit Biscuit için bir şeyler değişmeye başladı. Gündüzleri okulda dersleriyle ilgilenen, gece müziğe odaklanan düzenli bir lise öğrencisiydi. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra Paris-Dauphine Üniversitesi’ne başlayıp, müziğe daha çok odaklanmak amacıyla Mart 2018’de okulu bıraktı.

Benjelloun, Petit Biscuit adının büyükannesinin yaptığı fransız hamur işlerine olan sevgisi ve aynı zamanda büyükannesinin ve o zamanki kız arkadaşının, sevgilerini ona “biscuit” diyerek belli etmesi üzerine çıktığını söylemiş.

Verdiği bir röportaja göre, şarkılarının düzenlemesini ve mix’ini, vokallerinin belirgin ve farklı olmasını tamamen kendi üsteniyor ve ayarlıyor. Şarkı yapma aşamasındayken özel bir sürecinin olmadığını söylüyor. Genellikle gitarını alıp çalmaya başlıyor ve hoşuna giden bir şeyler duyduğunda onu kaydedip üzerine güzel bir ritim ekleyip, synthesizer ile eklentiler yaparak oluşturduğunu söylüyor.

Müzik kariyerine tekrar dönecek olursak, Mayıs 2015’te ilk single’ı olan “Alone”u yayınladı. Daha sonra sanatçının kendi adını taşıyan EP yayınlanmadan önce, önemli single’ı Sunset Lover” Haziran 2015’te yayınlandı. Mayıs 2016 yılında da Petit Biscuit adlı EP’si yayınlandı ve “Sunset Lover” çok fazla dinlendi.

2017 yılında kendi yapımı olan Presence” adlı albümü yayınlandı. Yeni albümünde Bipolar Sunshine, Møme, Isaac Delusion, Lido, SONIA, Panama ve Cautious Clay gibi isimlerle iş birliği yaptı.

Petit Biscuit, daha 18 yaşında çok yetenekli, geleceği parlak ve farklı bir sanatçı. Umuyoruz ki şahane işler çıkarmaya devam eder. Kapanışı onun birkaç güzel şarkısıyla yapıyoruz. Keyifli dinlemeler!

Kaynak 1
Kaynak 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here