Tyrion Lannister karakterine 8 sezon boyunca hayat veren başarılı aktör Peter Dinklage, oldukça eleştirilen Game of Thrones finalinden övgüyle bahsederek dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ı destekledi.

The New Yorker’a konuşan Dinklage, dizinin bitmesini “birinden ayrılmak gibi” olarak tanımladı ve şunları ekledi: “Herkes adına konuşamam ama bence hayranlar dizinin bitmesini istemiyordu bu yüzden bu kadar öfkelendiler.”

Daenerys Targaryen’in bir diktatöre dönüşmesi hakkında yorumunu ise şu sözlerle yaptı: “Bu olur, canavarlar yaratılır ve bunun gelişini öngörmezsiniz. İnsanlar sinirlendi çünkü karakteri çok fazla sevdiler ve ona çok fazla inandılar. Çocuklarına Khaleesi ismini veren insanlar var. Belki de dövme yaptırmak ya da köpeğinize Daenerys ismini vermek için serinin finalini beklemeliydiniz. Üzgünüm, size yardımcı olamam. O (Daenerys) sinirlendi, buna güdülendi ve aslında ona davranıldığı şartlarda o da bir kurbandı. Bunu atlattı ve bu süreçten sinirli olarak çıktı, çoğumuz öyle olurduk.”

Şu anda Cyrano isimli müzikalde oynayan Dinklage, Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi ödülünü alan dizinin finaliyle gurur duyduğunu eklemeyi ihmal etmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here