Person of InterestJonathan Nolan tarafından ortaya çıkarılan ve CBS’de yayın yapan bir suç gerilimi dizisidir. 2011 yılında yayımlanmaya başlayan dizi, 2016 yılında sona erdi. Yönetmen koltuklarında ise J. J. Abrams, Bryan Burk gibi dizi sektörünün önemli isimleri de var.

Jim Caviezel ve Michael Emerson‘ın başrolde olduğu Person of Interest; milyarder Harold Finch‘in (Michael Emerson), eski bir CIA ajanı olan John Reese (Jim Caviezel) ile bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalıştıkları bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

İlerleyen sezonlarında değişen ve artan kadrosu, her bölümde, diziye ilk defa başlıyormuşçasına heyecanlandıran senaryosu, muhteşem oyunculukları ve de en önemlisi müzik seçimleriyle adından çokça söz ettirmiş ve hala ettiren bir dizi Person of Interest. Sizlere farklı sezonlarından seçtiğimiz dizide kullanılmış şarkıları derledik. Her biri dizide kullandığı yere kendini ait hissettiren ve o anı yaşıyormuşçasına izleyicileri etkileyen parçalar. Keyifli dinlemeler!

1) The Black Keys – She’s Long Gone

2) The XX – Intro

3) Cat Power – New York

4) Nina Simone – Sinnerman

5) Yeah Yeah Yeahs – Down Boy

6) Fever Ray – If I Had A Heart

7) The Glitch Mob – Fortune Days

8) Danger Mouse and Sparklehorse – Revenge

9) Poets of the Fall – Carnival of Rust

10) Pink Floyd – Welcome To The Machine

Kaynak : 1, 2

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here