Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Narcos ve Game of Thrones dizilerinin yıldız oyuncusu Pedro Pascal, hayatında önemli bir yer edinmiş şarkıları “Soundtrack of My Life” adı altında paylaştı.

Listedeki ilk şarkı Anita Ward‘tan “Ring My Bell”. Yıldız oyuncu bu şarkı hakkında “Sanırım dört yaşındayken radyodan dinlemiştim ve şarkıcıya söylerken eşlik ediyordum.” diyor ve ailesinin Şili göçmeni ve müziğe oldukça bağlı olduğunu sözlerine ekliyor.

İkinci şarkısı olarak The Police‘ten Roxanne’i söylüyor Pedro. Çocukluğunu geçirdiği Texas’ta hayatında gittiği ilk konsermiş The Police. Iggy Pop sahne açılışını yapmıştı. Sadece 5 yaşındaydım ama az da olsa o anı hatırlıyorum. Helikopterle sahneye gelmişlerdi. Ailem bizi çok fazla sayıda konsere götürdü. Doğum günlerimizde hep konser bileti isterdik, kız kardeşim Madonna‘nın “Like A Virgin” turuna gitmek istemişti. Onunla birlikte ben de gitmiştim. Çok güzeldi.”

Listenin üçüncü şarkısı Billy Idol‘dan White Wedding. Bu, Pedro’nun ilk aşık olduğu şarkı. “Evde dudağımı onun gibi büzmeyi denerdim. Sanki o benim kötü erkek kardeşimmiş ve beni bu evden kaçıracakmış gibi yapardım.”

Bir sonraki şarkı Paul Simon‘un Graceland’i. Bu aynı zamanda onun aldığı ilk albüm. “Yolunun bana çok uzun geldiği The Warehouse adlı kaset mağazasına gittiğimi hatırlıyorum. Birkaç albümün yanında Paul Simon’un Graceland albümünü almıştım. O zamanlar albüm zevkim oldukça iyiydi şimdi ise berbat.”

Pedro’nun karaokede söylediği ilk şarkı ise La Bamba. Aslında Pedro karaokeden nefret ediyor, sevdiği şarkıları başkasının ya da kendisinin söylemesi hoşuna gitmiyormuş. Muhtemelen tek söyleyebileceği şarkı da La Bamba. Ancak Fleetwood Mac’in Dreams şarkısını güzel bir şekilde söyleyebilmeyi çok istermiş.

Listede Pedro’nun artık hiç dinlemediği bir şarkı da var. O da Pharrell‘in Happy’si. Neden dinlemediğini de şöyle açıklıyor: “Mutlu değilim ve sürekli mutlu olmam gerektiğini söylenmesini istemiyorum.”

Princess Nokia‘nın Tomboy şarkısı is Pedro’nun aklından çıkaramadığı bir şarkı olarak listede yer edinmiş. “Uygun olup olmadığını bilmiyorum ama şarkının “Küçük göğüslerim, şişman göbeğim” kısmı aklımdan çıkmıyor. Sanki ben de öyleymişim gibi hissettiriyor. Şarkı güçlenmiş kadınları ve fit olmayan erkekleri kesinlikle etkiliyor.”

Ünlü aktörün duyunca dans etmek istemesine sebep olan şarkı ise Technotronic – Move This. “93’te New York’a taşındığımda hep dans etmeye giderdik, sanırım bizi fit tutan da buydu. Farklı mekanlarda bir çok parti vardı. Irving Plaza parti için oldukça iyi bir mekandı. Canlı bateriyle house türü müzik çalınırdı.”

Pedro Pascal listede bulunan son şarkının kendi cenazesinde çalınmasını istiyor. Prince‘ten Purple Rain. “Prince o kadar mükemmel ki. Öldüğünü öğrendiğimde Londra’da bir otelde oda servisini çağırmış bekliyordum. Kapıyı çalıp geldiklerinde beni ağlarken gördüler. Gelenlere ne olduğunu anlattım ve onlarda ağlamaya başladılar sonra sarıldık. Gerçek bir andı.”

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here