Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Pearl Jam, tüm zamanların en inanılmaz canlı performanslarına sahip olan nadir gruplardandır. İlk defa 1990 yılında Seattle’da sahneye çıkan grup, bugüne kadar en iyi performanslarını sergileyip; daha iyisini yapamazlar dediğimizde bile bizi şaşırtıp olağanüstü bir performansla karşımıza çıkabiliyor. Seneler geçtikçe ve müzikleri geliştikçe grubun inanılmaz şovları, sıkı, yüksek enerjili performanslardan sürpriz dolu ve her şeyin gerçekleşebileceği performanslara dönüşüyor.

En başından beri grubun sahneyle olan doğal kimyası ve uyumu inkar edilemez. Grubun her bir üyesi sahneye çıkmaya başladıkları ilk andan beri, bugün hala üstlerine tanımlanmış kişiliklerini sahnede gösterirler. Ön tarafta, set listelerini hazırlayıp performansların baş odak noktası ve ustası olarak Eddie Vedder varken, yanında Mike McCready adeta gitarı ağlatacak biçimde sololarıyla Eddie’ye eşlik ediyor. Ardından Stone Gossard‘ın gitarı ve Jeff Ament‘in bassıyla beraber seneler içinde değişen bateristler, her şeyin mükemmel bir şekilde bağlanmasını sağlıyor. Seneler geçse bile performanslarından hiç bir şey kaybetmeyen Pearl Jam’in birkaç canlı performansını sizlerle paylaşıyoruz.

Black

Bu MTV Unplugged oturumu muhtemelen gelmiş geçmiş kaydedilmiş en samimi Pearl Jam performanslarından biridir.

 

Blood

Bu video biraz önceki videodan biraz farklı. Neredeyse sekiz dakika süren bu performanslarında Eddie VedderBlood” şarkılarını söylerken kendinden o kadar geçiyor ki sahnedeki mikrofon sehpalarını kırıp parçalarını hayranlarına dağıtıyor. İlk bir kaç denemede sehpaları kırmakta zorlansa da 95 senesindeki gerçekleşen bu performans hayranları tarafından hafızalara kazınmıştır.

 

Even Flow

 

Oceans

Tüylerinizi diken diken edecek MTV Unplugged oturumundan bir performans daha, bu akustik performansı dinlerken kendinizden geçeceğinizi garantileyebiliriz.

 

Alive

 

Release

En başta bahsettiğimiz gibi Seattle’da ilk performanslarını veren grup, “Release” şarkılarını sanki sahnede yüzüncü kez çalıyormuş gibi izleyenlere mükemmel bir performans sunmuşlardır.

 

Rockin’ In The Free World

2013 yılında Wrigey Field’da gerçekleşen bu performansları aslında  tam bir kabus olarak başlamıştır. Sahneye çıkıp birkaç şarkı söyledikten sonra fırtına haberinden dolayı sahneden indirilen grup, hayranları tarafından yalnız bırakılmamıştır. Hayranları, yaklaşık 45 dakika boyunca yağmurun altında fırtınanın dinmesini ve grubun tekrar sahne almasını beklemiştir. Fırtına dindikten sonra grup, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayan bir performansla karşılarına çıkmıştır.

Last Kiss

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here