Üçüncü sezonunun bitmesinin üzerinden bir yıldan fazla geçen BBC’nin ünlü dizisi Peaky Blinders dördüncü sezonuyla yakında tekrardan seyircisiyle buluşacak.

Dizinin dördüncü sezonunun fragmanı yayınlandı bile.

Ayrıca BBC yeni sezon tanıtımı amacıyla ana karakterleri içeren bir fotoğrafı da dizinin takipçileriyle paylaştı.

Peaky Blinders season 4

Peki, merakla beklenen yeni sezonun ilk bölümünde seyirciyi neler bekliyor?

BBC’nin söylediğine göre üçüncü sezonun bittiği yerden bizi altı ay ilerisine götürecek dizi, Thomas’ın Noel zamanında Peaky Blinders’in yok olma tehlikesi altında olduğunu söyleyen gizemli bir mektup alması ile başlayacak.

“Düşman yaklaştıkça Shelby kendi ülkesinden kaçar ve Small Heath’ın hayatta kalmak için savaşacağı sokaklarına geri döner”

Yeni sezon ne zaman yayınlamaya başlayacak? Ve kaç bölüm içerecek?

Üçüncü sezonun toplamda yedi ay gibi bir zaman da tamamlandığını düşünürsek, dördüncü sezon ekimin başlarında ekranlarda ki yerini alacağa benziyor. Ayrıca dizi altı bölümden oluşacak.

Çekimlerde neler oldu?

Çekimlerine Liverpool’da başlanan dizi için, Liverpool sokakları hemen hemen bir gecede 90 yıl yaşlandırıldı. 1920’lerin havasını yaratmak için sokaklar sarı şeritlerle vintage arabalarla ve eski Billboard reklamlarıyla donatıldı.

Çekimlerin bir kısmı da  Black Country Living Müzesi’nde geçti. Charlie Strong’un hurdalığına çevirilen müze, Thomas Shelby’nin yasal olmayan mallarını depoladığı ve sattığı yer olarak kullanıldı.

Yeni sezonlarda hangi oyuncular yer alacak?

Cillian Murphy dördüncü ve beşinci sezonda yer alacağını onayladı. Diğer oyuncular resmi bir açıklama yapmasa da, onlarında yeni sezonda yer almaları bekleniyor.

Paul Anderson ve Joe Cole’un Tommy’in kardeşleri olarak dönmeleri bekleniyor. Cole, henüz çekimler sırasında gözükmedi fakat son yayınlanan final bölümünde hapse atıldığını varsayarsak bu olay şaşırtıcı değil.

Yapımcı Steven Knight’ın dediğine göre Tom Hardy sert mafya lideri Alfie Solomons olarak tekrar dizide olacak.

“Alfie’siz bunu yapamayız ve o geri dönmeye çok istekliydi. Çok teklif alan bir oyuncu olmasına karşın, bu dizi için her zaman hazır olduğunu belirtti.”

Oyuncuların ve ekibin yeni sezon hakkındaki düşünceleri neler?

Cillian Murphy’e göre her şey değişmiş. Canlandırdığı karakter hakkında şöyle diyor: “Arkadaşlarına ihanet etmediğini ve daha büyük planları olduğunu göstermek artık Tommy’e kalmış. Tabi asıl soru bu büyük planların ne olduğu.”

“Bence en iyi sezon dördüncüsü olacak dün çekimlerini bitirdik ve seyirciyi yeni bölümlerde birçok sürpriz bekliyor.”

Yapımcı Steven Knight’ın da dediğine göre bu sezon şu ana kadar çekilmiş en iyi sezon olacak.

Diziye katılan yeni oyuncular kim?

Adrien Brodie : Oscar’lı oyuncu Thomas Shelby’nin ailesine ve kendine karşı en büyük düşmanı oynayacak.

Aidan Gillen: Yardım için gidilecek biri olduğu söylenen oyuncunun karakterine nükleer bir düğme benzetmesi yapılıyor.

Charlie Murphy: Oyuncunun henüz hangi rolle karşımıza çıkacağı hakkında bir bilgi yok.

Yeni sezonda bizi neler bekliyor?

O zamanlarda İngiltere’de yaşanan büyük grevi de içerecek olan yeni sezon, bize aileleri ve savaşı bu zamanda olanları gösterecek.

Peaky Blinders’ın geleceğinde ne var?

Dizi beşinci sezon onayını aldı bile. Ancak beşinci sezon dizinin son sezonu olabilir. Yapımcının dediğine göre gitgide oyuncuları bir araya getirmek zorlaşıyor dizi kendi başarısının kurbanı.”

Ancak geçen sene dizi ekibinden Steven Knight  ve Caryn Mandabach’in bir röportajda söylediği “bir film çekmeyi düşünüyoruz.” açıklamasını düşünürsek çok ta umutsuzluğa kapılmamamız gerek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here