Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Konsol ve mobil platforma göre biraz daha geride olan fakat sağlam bir çekirdek kitleye sahip olan PC oyunculuğu sektörü hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Ünlü araştırma firması Super Data’nın yayınladığı yeni istatistiklere bakarsak, 2017 yılının Ocak ayından bu yana PC oyunculuğu sektöründe yüzde 24’lük bir artış yaşandığını görüyoruz. Ayrıca dijital oyunlarda da 9 milyarlık bir satışın gerçekleştiği belirtilmiş.

Tabii ki genel olarak bu büyümenin MMO’lar ve çevrimiçi oyunlar sayesinde olduğunu belirtebiliriz. Yani konsollarda olduğu gibi PC oyuncuları, pek fazla AAA oyunlara ilgi göstermiyorlar. Super Data ayrıca Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege’in, kendi içerisinde 2015’ten bu yana oldukça hızlı büyüdüğünün altını çizdi. Ubisoft geliştiricilerinin oyunu desteklemesi, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege’e yaramışa benziyor.

Playerunknown’s Battleforunds ve Fortnite’ı da unutmamamız gerekiyor. Paylaşılan bilgilere göre iki oyun da toplamda 200 milyon dolara yakın gelir elde etmeyi başarmış. Popüler video oyunlar listesinde ise PC tarafında genel oyuncu sayısı azalmasına rağmen hala zirvede League of Legends bulunurken, konsolda Call of Duty: WWII, mobilde ise Honour of Kings bulunuyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here