Öncelikle hayır, bu bir 1 Nisan şakası değil. Aslında bir nevi öyle de diyebiliriz. Bugün birçok oyun yapımcısından asılsız iddialar ve de şakalar duyduk. Ancak Path of Exile‘ın yapımcısı Grinding Gear Games, 1 Nisan şakaları olayını bir üst seviyeye taşıdır. RPG hack and slash tarzı ile alışık olduğumuz oyuna, kısa bir süreliğine olmak üzere, ”Battle Royale” oyun tarzı da eklendi.

Son dönemlerde tüm dünyada en popüler oyun türü olan ”Battle Royale” oyunlar deyince aklımıza PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) ve Fortnite geliyor. Tüm bu olayların en şaşırtıcı kısmı ise, Battle Royale’de ilk deneyimi olmasına rağmen Grinding Gear Games’in iyi bir iş çıkarmış olması. Üstelik bu Battle Royale modunun, oyuna sadece bir gecelik bir geliştirmeden sonra eklenmesine rağmen! İşte Path Of Exile: Royale için yayınlanan trailer:

Yapımcı şirket Grinding Gear Games, 1 Nisan etkinliklerini belki de kendi lehine en iyi kullanan firma oldu. Bu yeni eklenen mod sayesinde Path Of Exile, yayın sitelerinde aylar sonra birçok eş zamanlı izleyiciye ulaştı. Ayrıca oyunu bırakmış birçok kullanıcı da, bugün oyuna yeniden giriş yaptı. Battle Royale moduna, aktif kullanıcılar ve topluluk tarafından çok iyi tepkiler geldi. Grinding Gear Games, belki de bu iyi çıkıştan sonra ”şaka” modunu oyuna kalıcı olarak ekleyebilir. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın. Hepinize iyi oyunlar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here