Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1064

Görmeye alıştığımız pastalardan çok farklı dizayna sahip olan bu pastaları yapan pasta tasarımcısı aynı zamanda bir mimar. Bahsettiğimiz kişi Dinara Kasko. Kendisi mimarlığı sevdiğini ancak pasta tasarımları yaparken kendini bulduğunu ve daha severek yaptığını fark ediyor.

Mimarlık okulunu bitirdikten sonra iş hayatına geçip bina tasarlamaya başladığında mimarlıktan yavaş yavaş uzaklaştığını söyleyen 27 yaşındaki Ukraynalı mimar Dinara Kasko, yıllarca okulda öğrendiği becerileri şimdilerde pasta tasarımları üzerinde uyguladığını söylüyor. Önceleri ev hanımlarının çoğu gibi bazı kekler ve turtalar pişirmeye başladığını ama çabucak bir tutkuya dönüştüğünü söylüyor. Bu süreçte görünüşün tat kadar önemli olduğunu düşünen pastacı mimarımız tüm bilgilerini bu konu üzerine yoğunlaştırmış.

Pastalarını ve şekerlemelerine 3D modelleri çizerek başladığını ve geometrik tasarımların pastanın tadını etkilediğine inandığını söyleyen Dinara Kasko görsel olarak da oldukça ilgi çekici ürünler ortaya koyuyor.

Dinara Kasko neden mimarlıktan yön değiştirerek böyle bir yol izlediğini de tam anlamıyla açıklayamıyor ve sadece tasarımı çok sevdiğini ve bu tasarımları pasta üzerinde uyguladığında kendisi gibi hissettiğini belirtiyor. Küp, üçgen ve küre gibi basit düz geometrik şekilleri tercih ettiğini aynı zamanda en çok siyah rengi, kırmızı ve beyazı sevdiğini görebiliyoruz.

Dinara Kasko pastaların keklerini 3D modelli kalıbını, 3D yazıcı ile hazırlıyor. Hazırlanmış silikon kalıplarda pişen kekler Kasko tarafından süsleniyor. Tüm bu işlemleri kendi dükkanı olmadan yapan Dinara Kasko’nun instagramda oldukça fazla takipçi listesi bulunuyor.

Bu leziz tasarımları sizler için derledik.

Kaynak:1,2

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1064

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here