Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Hepimiz bazen işleri batırıp özür dileyecek duruma düşeriz. Hepimiz derken Cher, Adele ve John Lennon gibi özürlerini şarkılara döken isimler de dahil. İşte özür temalı en iyi 21 şarkı!

21- Cher – If I Could Turn Back Time: Cher’in 19. albümü Heart of Stone’da yer alan pop rock parça, dünya çapındaki başarısıyla Cher’in 80’lerin sonundaki geri dönüşünü yaptığı parça.

20- Ciara – Sorry: 2012’de yayınlanan parça için Ciara “Bir kadın olarak geliştiğimi hissediyorum ve şarkıda bunu hissedebiliyorsunuz. Şarkıyı yazarken gerçekten ağlamayı kesemedim.” demişti.

19- Ramones – Swallow My Pride: 1977’de yayınlanan parça, grubun ikinci albümü Leave Home’un en iyilerinden.

18- Madonna – Sorry: Madonna’nın 21. yüzyıl şarkılarından biri olan Sorry, Confessions on a Dance Floor albümünden yayınlanan teklilerden biri.

17- Akon – Sorry, Blame It On Me: Chris Robinson’un yönettiği klip Akon hakkında çıkan bazı dedikodulardan sonra yayınlanmış ve şarkı dedikodulara bir cevap olarak görülmüştü.

16- Bryan Adams – Please Forgive Me: 1993’te yayınlanan parça Adams’ın en iyiler albümünde bulunan tek yeni parçaydı. Daha sonraları Best of Me albümünde de yer aldı.

15- will.i.am. feat. Cheryl Cole – Heartbreaker: Songs About Girls albümünden yayınlanan parça başarılı olamayan will.i.am şarkıları arasında.

14- John Mayer – My Stupid Mouth: Kısaca Mayer’ın bir randevuda söyledikleri yüzünden karşısındakinin onu affetmesini beklediği şarkı diyebiliriz.

13- Demi Lovato – Sorry Not Sorry: Demi Lovato’nun 29 Eylül’de yayınlanacak Tell Me You Love Me adlı albümünün ilk teklisi tamamen “hater”lara yönelik.

12- Blue Feat. Elton John – Sorry Seems To Be The Hardest Word: Orijinalinde bir Elton John şarkısı olan parçayı, 2002’de Blue kendi albümlerine aldı ve Elton John ile çalışma fırsatı yakaladılar.

11- Taylor Swift – Back To December: “İlk defa bir şarkıda özür diledim.” diyen Swift röportajının devamında “Bir gün uyandım ve birini incittiğimi fark ettim ve bu şarkıyı ona üzgün olduğumu söylemek için yazdım.” demişti.

10- Christina Aguilera – Hurt: 2000’li yılların en çok hatırlana şarkılarından bir olan Hurt, Aguilera’nın vokalleri ve şarkının yapımı konusunda övgüler almıştı.

9- Linkin Park – In Between: Chester Bennington ve Mike Shinoda’nın sözlerini yazdığı parça grubun üçüncü albümü Minutes to Midnight albümünde yer aldı.

8- Eminem – Cleanin’ Out My Closet: Parçada Eminem pek çok kişiyle olan ilişkisinden bahsediyor: Onu çocukken terk eden babası, eski eşi Kim ve sorunlu bir ilişkileri olan annesi Debbie.

7- OneRepublic – Apologize: Ryan Tedder’ın sözlerini yazdığı parça, Counting Stars yayınlanana kadar grubun en başarılı işiydi.  Orijinali ne kadar kendi albümlerinde olursa olsun şarkı Timbaland’den sonra popülerlik kazandı.

6- Justin Bieber – Sorry: Yayınlandığı günden itibaren dedikodularla anılan bir parça. Selena Gomez hakkında olduğu söylendi ve Justin bunu onayladı, ama daha sonra Justin şarkının bütün davranışları için genel bir özür olduğunu söyledi.

5- Outkast – Ms. Jackson: Hepimizin Hey Ya! parçasıyla hatırladığı Outkast’ın ilk büyük çıkışını yakaladığı parça.

4- Nirvana – All Apologies: Bir hayran favorisi olan şarkıyı Cobain, Courtney Love’a ve kızına adamıştı.

3- Adele – Hello: Adele’in 4 yıllık aranın ardından dönüşünü yaptığı parça. “Barışma albümü” olarak adlandırdığı 25 albümünün ilk teklisi çeşitli rekorlar kırmış ve Billboard Hot 100 listesine bir numaradan giriş yapmıştı.

2- Prince and the Revolution – Purple Rain: 80’lerin en iyi şarkılarından biri olarak anılan Purple Rain, Prince’in kendi başına yazdığı şarkılardan.

1- John Lennon – Jealous Guy: The Beatles grubu zamanında “Child of Nature” adlı bir demo olarak kaydettiği parçayı solo kariyerinde Yoko Ono ile ilişkisini anlatacak şekilde düzenlemiş Lennon ve bu parça ortaya çıkmış.

Kaynak: Billboard

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here