Hepimiz bazen işleri batırıp özür dileyecek duruma düşeriz. Hepimiz derken Cher, Adele ve John Lennon gibi özürlerini şarkılara döken isimler de dahil. İşte özür temalı en iyi 21 şarkı!

21- Cher – If I Could Turn Back Time: Cher’in 19. albümü Heart of Stone’da yer alan pop rock parça, dünya çapındaki başarısıyla Cher’in 80’lerin sonundaki geri dönüşünü yaptığı parça.

20- Ciara – Sorry: 2012’de yayınlanan parça için Ciara “Bir kadın olarak geliştiğimi hissediyorum ve şarkıda bunu hissedebiliyorsunuz. Şarkıyı yazarken gerçekten ağlamayı kesemedim.” demişti.

19- Ramones – Swallow My Pride: 1977’de yayınlanan parça, grubun ikinci albümü Leave Home’un en iyilerinden.

18- Madonna – Sorry: Madonna’nın 21. yüzyıl şarkılarından biri olan Sorry, Confessions on a Dance Floor albümünden yayınlanan teklilerden biri.

17- Akon – Sorry, Blame It On Me: Chris Robinson’un yönettiği klip Akon hakkında çıkan bazı dedikodulardan sonra yayınlanmış ve şarkı dedikodulara bir cevap olarak görülmüştü.

16- Bryan Adams – Please Forgive Me: 1993’te yayınlanan parça Adams’ın en iyiler albümünde bulunan tek yeni parçaydı. Daha sonraları Best of Me albümünde de yer aldı.

15- will.i.am. feat. Cheryl Cole – Heartbreaker: Songs About Girls albümünden yayınlanan parça başarılı olamayan will.i.am şarkıları arasında.

14- John Mayer – My Stupid Mouth: Kısaca Mayer’ın bir randevuda söyledikleri yüzünden karşısındakinin onu affetmesini beklediği şarkı diyebiliriz.

13- Demi Lovato – Sorry Not Sorry: Demi Lovato’nun 29 Eylül’de yayınlanacak Tell Me You Love Me adlı albümünün ilk teklisi tamamen “hater”lara yönelik.

12- Blue Feat. Elton John – Sorry Seems To Be The Hardest Word: Orijinalinde bir Elton John şarkısı olan parçayı, 2002’de Blue kendi albümlerine aldı ve Elton John ile çalışma fırsatı yakaladılar.

11- Taylor Swift – Back To December: “İlk defa bir şarkıda özür diledim.” diyen Swift röportajının devamında “Bir gün uyandım ve birini incittiğimi fark ettim ve bu şarkıyı ona üzgün olduğumu söylemek için yazdım.” demişti.

10- Christina Aguilera – Hurt: 2000’li yılların en çok hatırlana şarkılarından bir olan Hurt, Aguilera’nın vokalleri ve şarkının yapımı konusunda övgüler almıştı.

9- Linkin Park – In Between: Chester Bennington ve Mike Shinoda’nın sözlerini yazdığı parça grubun üçüncü albümü Minutes to Midnight albümünde yer aldı.

8- Eminem – Cleanin’ Out My Closet: Parçada Eminem pek çok kişiyle olan ilişkisinden bahsediyor: Onu çocukken terk eden babası, eski eşi Kim ve sorunlu bir ilişkileri olan annesi Debbie.

7- OneRepublic – Apologize: Ryan Tedder’ın sözlerini yazdığı parça, Counting Stars yayınlanana kadar grubun en başarılı işiydi.  Orijinali ne kadar kendi albümlerinde olursa olsun şarkı Timbaland’den sonra popülerlik kazandı.

6- Justin Bieber – Sorry: Yayınlandığı günden itibaren dedikodularla anılan bir parça. Selena Gomez hakkında olduğu söylendi ve Justin bunu onayladı, ama daha sonra Justin şarkının bütün davranışları için genel bir özür olduğunu söyledi.

5- Outkast – Ms. Jackson: Hepimizin Hey Ya! parçasıyla hatırladığı Outkast’ın ilk büyük çıkışını yakaladığı parça.

4- Nirvana – All Apologies: Bir hayran favorisi olan şarkıyı Cobain, Courtney Love’a ve kızına adamıştı.

3- Adele – Hello: Adele’in 4 yıllık aranın ardından dönüşünü yaptığı parça. “Barışma albümü” olarak adlandırdığı 25 albümünün ilk teklisi çeşitli rekorlar kırmış ve Billboard Hot 100 listesine bir numaradan giriş yapmıştı.

2- Prince and the Revolution – Purple Rain: 80’lerin en iyi şarkılarından biri olarak anılan Purple Rain, Prince’in kendi başına yazdığı şarkılardan.

1- John Lennon – Jealous Guy: The Beatles grubu zamanında “Child of Nature” adlı bir demo olarak kaydettiği parçayı solo kariyerinde Yoko Ono ile ilişkisini anlatacak şekilde düzenlemiş Lennon ve bu parça ortaya çıkmış.

Kaynak: Billboard