Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Sinemada bazı insanlar vardır, saygıyı hak ederler. Javier Bardem’de onlardan biridir. Kendisini bir aktör olarak değil “işçi” olarak tanımlayan Javier Bardem, star değil sinema emekçisi olduğunu her fırsatta vurgular.

İspanyol sinemasının önemli aktörlerinden olan Javier Bardem, Kanarya Adaları’nın Las Palmas kentinde doğdu. Henüz 6 yaşındayken 1974 yılında yayınlanmış olan “ El Picaro” adlı televizyon serisiyle başladığı yolculuğu “No Counrty For Old Man”, “The Sea Inside”, “Biutiful”, “Vicky Cristina Barcelona” gibi başyapıtlar devam etti.

No Counrty For Old Man’de kapılara sığmıyordu, ürkütücüydü. Sinema tarihinin en psikopat karakterlerinden birini canlandırdı ve Oscar’ı kazandı. The Sea Inside’da ise o cüssesinden eser yoktu, sadece gözleri ve mimikleri konuştu. Yeri geldi 3 kadını peşinden sürükledi. Kendisi için yaratılmış kalıplara sığmadı. Bukalemun gibiydi, canlandırdığı karakterleri sonuna kadar yaşadı. Bu başarılı performanslarını da birçok ödülle taçlandırdı. Kazandığı bütün ödülleri anasının ak sütü gibi helal olsun diyoruz ve sizi Javier Bardem’in hayat verdiği karakterlerle baş başa bırakıyoruz.

No Country For Old Men – Anton Chigurh

Soğukkanlılığına hayran kaldığımız, “nedeni yok kocana söz verdim” deyip kadını öldürecek kadar prensipleri olan psikopat katil.

The Sea Inside – Ramón Sampedro

İnsanların yaşama hakkına da ölümü isteme hakkına da sahip olduğunu tekrar idrak etmemizi sağlamış ve ayrıca bilmeden, anlamadan yargılamanın ne kötü bir illet olduğunu göstermiş yatalak bir hastayı canlandırır.

Biutiful – Uxbal

Barcelona’da hayatta kalmak ve  çocuklarına bakabilmek için kirli işlere bulaşmış, çocukları için hiçbir defakarlıktan kaçınmayan bir aile babasını canlandırıyor.

Skyfall – Silva

Mondays In The Sun (2002) – Santa

Love In The Time Of Cholera – Florentino Ariza

Vicky Cristina Barcelona – Juan Antonio

Yakışıklı, seksi, şirin, sempatik ressamın, iki genç ve güzel kadınla yaşadığı ilişki üçgenini anlatan karaktere hayat veriyor.

Before Night Falls – Reinaldo Arenas

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here