Netflix’ten gelen her yeni haber ile Acun gibi “yok artık” moduna giriyoruz. Bu defa ise, oyuncuların çok yakından bildiği The Witcher oyununun diziye uyarlanmış hali karşımıza çıkıyor! Daha öncesinde de The Witcher serisini dizi olarak görmüştük fakat düşük bütçeli bir yapım olması ve dilinin de Lehçe olması sebebiyle pek fazla ilgi görmemişti. Umarız ki, Netflix bu defa bizi hayalkırıklığına uğratmayan bir uyarlama ile The Witcher’ı izleme şansını herkese sunar.

The Witcher’i bilmeyen oyuncu olduğunu sanmasak bile şunu da söylemeden geçemeyeceğiz; Polonyalı ünlü yazar Andrzej Sapkowski’nin ünlü kitap serisinden oyuna uyarlanan olan bu seri oyuncuların da ilgi odağı olmuştu.

Oyunla ilgili birçok konuda sıkıntılarını dile getiren yazar, bu defa dizinin çekimlerinde ve senaryosunda danışman olarak bulunacak. Dizide Geralt’ın hangi macerası konu alınacak ya da Geralt’ı kim oynayacak henüz belli değil. En kısa sürede yeni bilgiler ile Netflix’in açıklama yapmasını bekliyoruz hem de heyecanla!

Kaynak: 1.