Önümüzdeki yıllarda küçük yaştaki çocukların hayal ettiği meslekler arasında “oyun yayıncılığı” ya da “içerik üreticiliği” gibi yeni gelişen ama gelecek vaat eden meslekleri görebiliriz.

Bu söylediğimin en ufak bir şaka payı yok açıkçası çünkü insanların çoğunlukla yapmayı sevdiği bir işte profesyonel olmak ve bu keyifli anlarından kendi hayatını idame ettirecek geliri sağlamak artık yalnızca ütopik bir hayal değil.

Oyun yayıncılığı hayatında ilk dönemlerini profesyonel bir Halo oyuncusu olarak geçiren Tyler “Ninja” Blevins Fortnite oyunu yayınları ile birlikte hayatını çok farklı bir boyuta taşıdı. Özellikle ünlü rap yıldızı Drake ile yaptığı yayında rekor kıran Ninja 2018’de başarısını üst seviyede sürdürdü.

CNN’e verdiği röportajda gelirinin 2018’de 10 milyon dolara yaklaştığını ifade eden Ninja, bu gelirin %70‘inin Twitch ve YouTube yayınları ile sağladığı reklam ve abonelik kazançlarından oluştuğunu belirtti.

Geri kalan %30’luk kısmıysa sponsorluk anlaşmaları ile kazandığını söyleyen Ninja‘nın RedBull, Uber Eats ve Samsung gibi firmalarla anlaşmaları bulunuyor.

Profesyonel oyunculuk ve yayıncılığın giderek ivme kazandığı bu yıllarda bazı alanlarda yoğunlaşmayı düşünebilirsiniz benden söylemesi!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here