Hazır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yken, oyun tarihinin en belalı çocuk karakterlerini de unutmayalım dedik ve sizin için bu belalı çocuklardan 10 tanesini derledik.

1- Atreus (God Of War)

Kratos ve Faye‘nin çocuğu olan Atreus babası Kratos‘la çıktığı macerada ordan oraya  koşturup canavarlarla amansız mücadelelere girerek ve küçük yaşına rağmen çoğu çocuğun karşılaştığında korkudan altını ıslatacağı mitolojik canavarlara kafa tutarak listemizin başında yer almayı başardı.

2- Ellie (Last of Us)

Aynı Atreus gibi gözüpek bir çocuk karakter olan Ellie, oyun tarihinin gelmiş geçmiş en belalı karakterlerinden biri olup çıkıyor karşımıza. Küçük yaşına rağmen zombilerle korkusuzca savaşan, oraya buraya ok atan, yaşça büyüklerini bile tehdit edebilecek cesarete sahip olan Ellie listemizde 2. sırayı hak ediyor.

 3- Alma Wade (F.E.A.R Serisi)

F.E.A.R serisinin psişik güçlere sahip olan bu belalı karakteri sevimliliğiyle olmasa da oyunculara çektirdiği korku dolu anlardan ve bazen oyuncuları konsol kırdıracak kadar sinirlendirdiğinden listemizin 3. sırasında kendine yer bulmayı başardı.

4- Jimmy Hopkins (Bully)

Rockstar Games’in piyasaya sürdüğü “Bully” oyununun ana karakteri olan Jimmy Hopkins, sapanı, koku bombaları, fişekleriyle maceradan maceraya koşturmasıyla, zorbaların ve öğretmenlerin başlarına türlü belalar açmasıyla listedeki 4. sırayı kapıyor.

5- Red (Pokemon Serisi)

Pokemon serisinin, güçlü bir Pokemon eğitmeni olmak için 10 yaşında yollara düşen asi çocuğu Red; Evrenindeki tüm Pokemonları yakalama hırsıyla Pokemon evreninin tümünü dolaşmasından ötürü listemizin 5. sırasında kendine yer buluyor.

 6- Link (Zelda Series)

Prenses Zelda‘yı kurtarmak için kılıcını ve kalkanını kuşanıp Hyrule evrenindeki mitolojik karakterlerle kapışmaya can atan bir diğer belalı çocuk karakterimiz Link listemizin 6. sırasında.

7- Baby Mario (Super Mario World 2: Yoshi Island)

Yoshi‘nin sırtında Süper Mario evreninin kötü karakterlerine karşı amansız bir maceraya atılan Baby Mario listemizin en genç maceraperesti olmasından ötürü 7. sırada.

8- Clementine (Walking Dead Serisi)

Walking Dead oyun serisinin, küçük yaşına rağmen zombilerle savaşma, onlardan saklanma özelliklerini kazanmış olan hevesli çocuğu Clementine, cesaretinden ve becerilerinden ötürü listemizin 8. sırasında.

9- Sora (Kingdom Hearts Serisi)

Kingdom Hearts serisinin biraz mızmız ama iş arkadaşlarını kurtarmaya gelince bu mızmızlığı bir kenara atıp elindeki anahtarla amansız mücadelelere tutuşan belalı çocuk Sora listemizin 9. sırasında.

10- Tails (Sonic Series)

Sonic Serisinin belalı çocuğu da çift kuyruklu bir tilki olan Tails, Tails Sonic ile beraber atıldığı maceralarda Sonic gibi hızlı koşamasa da kuyruklarını bir pervane gibi yapıp havalarda süzülerek Dr. Eggman‘la olan macerasında Sonic’in en büyük destekçisi olmasından ötürü listemizin 10. sırasında yerini alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here