The Game ve otizm ve otizmin erken tanısına karşı farkındalık yaratmak, özel eğitim imkanları için mücadele veren Tohum Otizm vakfı, birlikte çok anlamlı bir işe imza attı. Türkiye’nin ilk dijital etkinlik merkezi The Game for Big Kids işbirliğiyle yapılacak etkinlik için özel üretilen retro arcade makinelerine attığınız her jeton, otizmli çocuklara bağışlanacak.

“Bağış için oyna!” sloganı ile başlayan bu güzel etkinlik, hem eski hem de yeni oyuncuları keyifli bir nostaljiye ve önemli bir farkındalığa itiyor. Otizme karşı bu şekilde bir farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikte, etkinliğe özel olarak kurulan arcade makinelerine yalnızca bir lira atarak eski atari salonu oyunlarını oynayabileceksiniz. Attığınız her lira Tohum Otizm vakfına bağışlanırken, siz de bu keyifli nostaljiyi yaşıyor olacaksınız. Proje için tasarlanan arcade makineleri aşağıdaki alışveriş merkezlerine yerleştirilmiş durumda:

  • Cevahir AVM
  • Akasya AVM
  • Metrocity AVM

Aynı zamanda bu makinelerden birisi de Kadir Has Üniversitesi’nde kullanıma hazır durumda. Zaman içinde talebe bağlı olarak makineleri artıracağını duyuran The Game, tüm oyunculara keyifli bir deneyim diliyor. Oynayalım, otizmli çocukları güldürelim!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here