Bu oyunda anneleriniz sizi temizlik yaparken görünce duygulanabilir, mutlu olabilir. Çünkü itinayla temizlemeniz gerekiyor sevgili okurlar. Nedenini şimdi sizlere anlatacağız.

Viscera Cleanup Detail kısaca, RuneStorm tarafından geliştirilen ve 2015 yılında çıkmış olan bir simülasyon oyunu. Oyunun bilgilendirmesini bu şekilde yaptıktan sonra konuya geçelim. Bu arada uyarımızı baştan yapalım oyunda oldukça kan bulunuyor. Bu kanın nedeni insan ve uzaylı parçaları. İnsanın kolu bir tarafta, bacağı bir tarafta, gövdesi bir tarafta olunca da etraf kolay temizlenmiyor haliyle. Biz de temizlik imandan gelir diyerek başlıyoruz temizliğe.

Biz oyunda Aerospace Sanitation Inc şirketinde çalışan bir temizlik elemanıyız. Görevimiz, insan ve uzaylı parçalarını, kanları temizleyip etrafı pırıl pırıl yapmak. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Özel makinelerden edineceğimiz su dolu bir kova bir de paspas alıyoruz. Biz siliyoruz, paspas kirleniyor. Paspası temizliyoruz, sonra tekrar siliyoruz sonra tekrar tekrar tekrar… Bu arada ufak bir tüyo, paspas kirlendiğinde temizlememek gibi bir hataya düşmeyin, sonra kat kat iş çıkıyor bizden söylemesi.

Oyundaki kanları bu şekilde temizledikten sonra, sıra vücut parçalarını temizlemeye geliyor. Bu parçaları da yine özel makinelerden çıkardığımız kutulara koyarak har ateşli kazana atıyoruz. Çöp gözüyle baktığımız her şeyi bu kazana atıyoruz. Oyun sadece bu şekilde ilerlemiyor, şirketinizden sürekli brief geliyor, bir şeyler bulmanız gerekiyor. Ola ki işi yarım bırakıp da şirkete dönerseniz size bir sürü ayak işi veriyorlar.

Ayrıca oyunun bir sürü farklı bölümü ve konsepti bulunuyor. Örneğin bir bölümde Cadılar Bayramı katliamını temizlerken diğer bölümde yılbaşından kalma bir katliamı temizliyorsunuz. Tabii her yer ceset… Bu arada Viscera Cleanup Detail‘i ister tek başınıza, ister arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Ancak oyun gerçeğe o kadar yakın ki, tek başınıza bu işlerin üstesinden gelmek oldukça uzun ve zahmetli oluyor. Biz hem daha keyifli olması hem de iş yükünüzü hafifletmek açısından arkadaşlarınızla oynamanızı tavsiye ediyoruz. 

Şimdiden iyi temizlemeler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here