Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

 

  1. The Witcher 3 : Ciri

 

Ciri denince akla hırçın, fedakar, çocuksu ve bir okadar güçlü bir kadın geliyor akla. Kendisi üçüncü oyunun ortalarında karşımıza çıksada onun yeşil gözleri harika yetenekleri ve eşşiz güçleri ile o kadar sevdik ki, kendi kızımız gibi benimsedik. Geralt ile ortak olduğumuz bu macerada onu karşımızda görmek bizi en az Geralt kadar mutlu etti.

 

  1. The Witcer 3 : Dandelion

 

Dandelion oyun dünyasının en şapşal karakterlerinden biri olarak bilinir. Oldukça çapkın ve bir okadar korkak olan bu karakter bize yol arkadaşı olmuş en ufak derdimizde yanımızdan hiç ayrılmamış bizi eğlendiriken yeri gelmiş canını bizim için tehlikeye bile atmıştır. Harika bir şair olan dandelion Witcher serisininde anlatıcılığını üstlenmektedir.

 

  1. BioShock İnfinite: Elizabeth

 

Kendisini bulmak oyunun yegane amacı da olsa biz onu bulduktan sonra bir türlü bırakamadık.  Savaş anlarında mana, silah ve minimum yegane ihtiyaçlarımızı bize yetiştirerek bize aşırı yardımcı oldu. Yeri geldi açtığı yarıklardan bize destek itemleri sundu yeri geldi oyunun akışını bizim için oldukça güzelleştirdi. Birde vütün bunlara ek olarak bize oldukça iyi bir son sunan Elizabeth unutulmaz bir karakterdi.

 

 

  1. Uncharted: Sully

 

Gelelim bir başka efsaneye. Kendisi bizi asla yalnız bırakmayan bildiğimiz her şeyi ondan öğrendiğimiz usta, bilge bir akıl hocasıdır. İlerleyen yaşına rağmen bir kez olsun bizi yüz üstü bırakmayan Sully oyundan aldığımız zevki de doruklara çıkarmıştır.

  1. God of War : Atrius

 

Sıradaki isim ise son dönemlere damgasını vuran, rekor üzerine rekor kıran bir oyun olan God of War ‘un genç ismi Atrius. Kendisi büyüme çağında bir çocuk olsa da cesareti ve gücü ile Kratos’tan eksik kalır bir yanı yok. Babasının oğlu olmayı çok iyi beceren Atrius, oyun boyunca gelişen karakteri ile bizi sürekli heyecanlandırıp oyun zevkimizi katlamıştır. Hele ki finaldeki o açıklaması ise bizi yerimizden kaldırmıştır. Seviyoruz seni Atrius.

  1. GTA Vice City: Ken Rosenberg

 

Bu korkak avukatımız oyun boyunca bizim en sadık danışmanımız ve desteğimiz olmuştur. Bizi ghal ve tavırlarıyla sürekli güldürmeyi başaran bu abimiz de unutulmazlar arasındadır.

 

  1. Fallout 4: Dogmeat

 

En sadık akrakterlerden biri olan bu köpek, köpek insanın en yakın dostudur mottosunu doğrular nitelikte. Bizi asla yalnız bırakmayan karakterimiz her savaşta yanımızda yer almaktan asla geri durmamış aksine bize elinden gelen desteği eksik etmemiştir. Bu kurak ve yalnızlık dolu diyarlarda bizi asla yalnız bırakmamıştır ve her zaman desteğimiz olmuştur.

 

  1. Mario: Luigi

 

İtalyan tesisatçımızın cefakar kardeşi olan Luici yeşil tulumu ile abisini asla yalnız bırakmamıştır. Bazen abisini bazen ise abisinin aşkını kurtarmak için canını hiçe saymıştır. Elinden geleni ardına koymayan Luigi yılın kardeşi olmaya hak kazanmıştır.

 

  1. Last of Us: Ellie

 

Liztemizin dokuzuncu sırasında ise bizi derinden sarsan ve gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olan Last of Us oyunun küçük kızı Ellie karşılıyıor. Bazen düşmanımızın yerini belirliyor bazense bize küçük ip uçları vererek en yalnız hissettiğimiz anda yanımızda oluyordu. Kızını kaybeden Joel’a yeniden babalık duygusunu hatırlatan bu karakter bizi yeri geldi güldürdü yeri geldi ağlattı. Oyun dünyasının en unutulmaz karakterlerinden biri olan Ellie’yi henüz sevmeyen bir kişi bile görmedim.

 

  1. Call of Duty: Soap

 

Listemizin son sırasında ise efsaneler efsanesi Soap Mactavish var. Sonsuz sadakat ve bağlılık ile her zaman yanımızda isteyeceğimiz bir abi kardeş ve silah arkadaşı oldu kendisi. (SPOİLER) Öldüğünde ailemizden birini kaybetmişçesine üzüldüğümüz aradan yıllar geçse dahi unutamadığımız bir karakter olmuştur kendisi. Cefakar ve fedakar yapısı ile bize her zaman güven ve umut aşılayan bu karakteri kaybettiğimizde şahsen gözümden birkaç damla yaş akmış olabilir.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here