Sokakta oyunlar oynadığımız günleri ne yazık ki geride bıraktığımız bugünün dünyasında, sokak oyunlarının yerini konsol ve bilgisayar oyunları aldı. Biz de kitleleri ekran başına bağlayan bu oyunların en ilgi çekici soundtracklerini sizin için listeledik.

7) Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty oyun dünyasının efsanelerindendir, arkadaşlar arasında oyunun okunuşu sebebiyle yaşanan münakaşalar hepinizin malumudur. Call of Duty: Modern Warfare 2’yi özel kılan Interstellar, Inception, Gladiator gibi filmlerin müziklerini hazırlayan Hans Zimmer‘in işi olması.

6) Alan Wake

Alan Wake, Finlandiyalı Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiş Microsoft tarafından ilk kez Xbox 360 için 14 Mayıs 2010’da, Windows için 2 Mart 2012’de yayınlanmış bir üçüncü şahıs nişancı psikolojik gerilim aksiyon oyunu. Üstad Nick Cave’in ise şöyle bir katkısı vardır.

5) World of Warcraft

World of Warcraft (çoğunlukla WoW şeklinde kısaltılmaktadır), Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. İlk olarak 1994 yılında çıkarılan Warcraft: Orcs & Humans oyunu ile tanıtılan Warcraft serisinin 4. oyunudur, ancak bu oyundan önceki oyunlar gerçek zamanlı strateji (RTS) türündedir. Warcraft III: The Frozen Throne oyunundan sonra kaldığı yerden devam eden oyunun konusu, yine önceki oyunlar gibi Azeroth adı verilen sanal gezegende devam etmektedir. World of Warcraft ilk olarak Blizzard Entertainment tarafından 2 Eylül 2001’de duyuruldu ve Warcraft serisinin 10. yılında 23 Kasım 2004’de satışa sunuldu.

 

4) Street Fighter II

Dövüş oyunlarından bahsedildiğinde akla gelen yegane isim Street Fighter’dır. Bir dönemin arcade makinelerini eskiten bu oyun sayesinde, birçok jeton üreticisi zengin oldu(!) Türün gidişatına yön veren Street Fighter (SF), ikinci oyunuyla beraber tam bir fenomen haline geldi. Aradan yaklaşık 20 yıl geçmesine karşın bugün bile emulator’lar ile oynanan SFII’nin devam oyunları beklentilerin bir hayli altında kaldı. Bu yüzden de SF II ismi büyüdükçe büyüdü. Müzikleri ise muazzam.

3) The Last of Us 

Kıyamet senaryosu? Tamam! Zombiler? Tamam! Heyecan verici karakterler ve göz kamaştıran grafikler? Tamam! Müzikler? E bu da tamam! The Last of Us bize göre son 10 yılın en iyi 5 oyunundan bir tanesi.

2) Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2, Valve tarafından geliştirilen serinin ikinci oyunudur. Hayatta kalan bir grup insanı veya özel güçleri bulunana zombileri kontrol edebildiğimiz çevrimiçi modu ile öne çıkan oyun 17 Kasım 2009 yılında çıkmıştır. Sesler ve müzikler ise oldukça başarılı.

1) Knight Online

Bir zamanlar dünyanın en önemli oyunu, gazete manşetlerine dahi ”Knight Online hayat offline” şekilde lanse edilen, bir neslin iliğini kurutan, geleceğini karartan oyun Knight Online. Oyunun misyonunu yitirmesinden midir yoksa misyonunu tamamlamasından mıdır bilinmez çoğu oyuncusunu World of Warcraft’a kaptırmıştır. Bazı fanatikler içinse oyunun giriş müziğini duymak dahi duygulandırır, gözlerin dolmasına yol açar.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here