Oyunlar, kitaplar gibi farklı dünyalara açılan kapılardır. Bizi bir anda sevinçten tepelere çıkarırken bir anda üzüntüden kahredebilir. Bu yazımızda ise sizlerle oyun dünyasından kalplerimizi burkan 10 anı paylaşacağız. Göz yaşlarımızı silmek için peçetelerimiz hazırsa haydi listemize geçelim.

1. Gears Of War 2

2008 yılında çıkan bu oyunda ana karakterimiz Dom kayıp eşi Maria’yı bulmaya çalışıyordu. Dom, Maria’yı bulduğu zaman onun artık hem zihinsel hem de fiziksel olarak geçmişinin bir gölgesi olduğunu fark etmiş ve en sonunda eşinin acısını dindirmek zorunda kalmıştı.

2. Grand Theft Auto IV

GTA IV’ün sonunda bize iki adet seçenek verilmişti: ya pazarlığı kabul edeceğiz ya da intikamı seçeceğiz. Baktığımız zaman iki seçenek de çok acıklı. Ana karakterimiz Niko neyi seçerse seçsin kaybeden oluyor, ya ailesinden birini kaybediyor ya da hayatının aşkını.

3. The Walking Dead 1. Sezon

Hepimizin göz yaşlarının oluk oluk aktığı ilk sezonun son bölümünde karakterimiz Lee bileğinden ısırıldığında sonunun geldiğini fark etmiştik.  Her ne kadar Lee kolunu kesmiş olsa da hastalık onu ele geçirmişti. Bütün bir sezon boyunca kendi çocuğumuzmuş gibi koruyup kolladığımız Clementine ile son anlarını yaşarken kalbimiz paramparça, gözlerimiz kan çanağı olmuştu.

4. Final Fantasy VII

Oyunun en can alıcı karakterlerinden biri olan Aeris’in Sephiroth tarafından resmen şişe geçirildiği anı korku dolu gözlerle izlemiştik.

5. Mass Effect 3

Oyun tarihinin en üzücü sonlarından biri ise Mordin’in kendi elleriyle yaymaya yardım ettiği virüsü durdurmaya çalışmasıydı. Kötülüğün vücut bulmuş halinden bir kahramana dönüşen karakterimize son sahnedeki vedamız çok zor olmuştu.

6. Halo 3

Covenant güçlerinden büyük bir patlamayla kaçarken 23 milyar kişinin ölümüne sebep olduğumuzu anladığımız zaman çok da “Oley, kazandık!” moduna girememiştik.

7. The Last Of Us

Oyuna daha doğru düzgün başlayamamışken bir anda giren sinematik ile Joel’ın kızı Sarah’yı askeri bir saldırıda kaybetmesi ruhumuzda kocaman bir delik açmıştı.

8. Tomb Raider (2013)

Çocukluk kahramanlarımızdan biri, belki de ilk aşkımız olan Lara Croft’un aslında durdurulamaz olmasını bekliyoruz ancak Lara meşru müdafaa ile bir adam öldürmek zorunda kaldığında bizim gibi bir insan olup göz yaşlarına boğulduğunda biz de onun acısını kalbimizde hissetmiştik.

9. Silent Hill 2

Eşini öldürmek zorunda kalışı yeterince kötü değilmiş gibi, korkunç düşmanlarla da savaşmak zorunda kaldıktan sonra bütün bu olayların yarattığı suçluluk duygusuyla James Sunderland arabasını göle doğru sürerek boğulmayı seçmişti.

10. Shadow Of The Colossus

Ölü arkadaşını diriltmek adına cehennemin derinliklerinden geçen karakterimiz Wander, yaralarına yenik düşerek şeytani bir varlığa dönüşmüş ve şeytanla anlaşma yapmanın bedelini de bu şekilde ödemişti

1 YORUM

  1. Sanırım hiç biri beni COD Modern Warfare 2’de Ghost’un ölüm gibi etkilemedi.
    Bilmiyorum belki küçüktük, belki sevmiştik ama çok üzülüyorum hala.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here