Overwatch, resmi Youtube hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni karakterimiz Baptiste’in özelliklerini açıkladı. Beklediğimiz gibi bir oynanış videosu gelmedi ancak açıklamalar gayet yeterli olmuş.

Overwatch oyuncularının uzun zamandır beklediği support sınıf karakterin geldiği kesinleşmiş oldu. Videoda gördüğümüz üzere Baptiste’in asıl görevi takımını hayatta tutmak olacak.

Baptiste’in Yetenekleri Gelirsek…

Baptiste’in ana silahı 3 mermiden oluşan seri atışlar yapanorta mesafe menzillimedic smg”. Aynı zamanda bu silahın alternatif atışı takım arkadaşlarının canını dolduran “healing grenade” atmaya yarıyor. Tabi bu bombanın Baptiste’in kendi canını dolduramadığını unutmamak da fayda var.

Baptiste’in pasif özelliği de en az silahı kadar keyifli: Metrelerce yukarı zıplayabiliyor! Baptiste, bir süre eğiliyor ve bu süreye bağlı olarak “jump meter” dolduruyor. Daha sonrasında “jump meter” ne kadar doluysa o kadar yukarı zıplayabiliyor.

Diğer bir özeliği ise kendi canını ve takım arkadaşlarını zaman içerisinde yenilemesini sağlayan “regenerative burst”. Baptiste’in en değer verileceğini düşündüğüm yeteneği ise bir silindir şeklinde açtığı “immortality field” sayesinde takım arkadaşlarının canını belirli bir seviyeden aşağıya inmesini engelleyebilmesi.

Gelelim Baptiste’in ultimate yeteneği olan amplification matrix’e… Baptiste, Mei’nin duvarına benzer bir şekilde açtığı enerji alanı sayesinde takım arkadaşlarının vuracağı hasarı ciddi biçimde arttırıyor.

Eğer oyuna sahipseniz bu yeni karakteri test sunucularında deneme fırsatınız olduğunu da hatırlatalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here